165 FPS olmadan 165 Hz monitör alınır mı?

Valorant ve LoL oynamak ama FPS maksimum 120 ve o da sabit değil. Genel olarak 90 ama monitör masada küçük kalıyor. 21.5inç ve 75Hz 165Hz monitörler 3 bin TL, oyunlar kasıyormuş gibi görünür mü? Henüz karar vermedim düşünme aşamasındayım.

Valorant ve LoL oynamak ama FPS maksimum 120 ve o da sabit değil. Genel olarak 90 ama monitör masada küçük kalıyor. 21.5inç ve 75Hz 165Hz monitörler 3 bin TL, oyunlar kasıyormuş gibi görünür mü? Henüz karar vermedim düşünme aşamasındayım.

Görünüyor hocam. 165Hz monitör kullanıyorum bazı oyunların optimizasyonu berbat olduğundan düşük FPS alıyorum. Mesela 60 aldim 60 olunca oyun harbiden kasıyormuş gibi geliyor. Fakat 80 FPS'e gelince düzeliyor.

Eğer sisteminizi yenilemeyecekseniz gereksiz.

Eğer bilgisayar sistemin 165 FPS sabit veya üstü veremiyorsa 165Hz tercih etmemeni öneririm ama 165 FPS'e yakın ise almanı öneriririm ama 75 Hz de alabilirsin ama oynayacağın oyuna bağlı.

Şuan ki monitörünüz örnek veriyorum 720p ise 2K monitör alırsanız. FPS 90 değil de 50 olabilir veya daha da az. Çözünürlük artarsa FPS düşer.

Valorant işlemci bazlı bir oyun yaptığınız grafik ayarlarına göre işlemciye veya ekran kartına yük biner. İkisini dengeleyecek şekilde ayar yaparsınız FPS'iniz de artar.

165Hz alınabilir sadece oyunlar için değil daha akıcı bir hissiyat elde etmiş olacaksınız.

Geri
Yukarı