165 Hz destekleyen kablo önerisi

LiveStorm

Hectopat
Geçen yıl https://www.hepsiburada.com/gameboo...ed-monitor-p-HBV00000R7KI6?magaza=Hepsiburada bunu satın almıştım. HDMI kablosuyla 120Hz civarı görüntü elde edebiliyorum. O sıralar HDMI to DP kablosu arıyordum ancak 400-500 TL civarında bir şeydi. Notebook'ta DP olmadığı için direkt DP kablosu kullanarak 165 Hz yapamıyorum. Görüntüyü 165 Hz yapmak için ne yapabilirim? Notebook'ta yalnızca HDMI ve Type-C mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Type-C portunuz görüntü aktarımına izin veriyorsa Type-C to DP işinizi görür.

HDMI için 2.0 olmalı. Bunun içinde hem monitör hem laptopun HDMI portunun 2.0 olması lazım. Game Booster'ın HDMI 2.0 koyduğunu hiç sanmıyorum.

Type-C portunuz görüntü aktarımına izin veriyorsa Type-C to DP işinizi görür.

HDMI için 2.0 olmalı. Bunun içinde hem monitör hem laptopun HDMI portunun 2.0 olması lazım. Game Booster'ın HDMI 2.0 koyduğunu hiç sanmıyorum.
Görüntü aktarımına izin verip vermediğini öğrenmenin yolu denemek mi? Çünkü bunun için tasarladıklarını pek düşünmüyorum.

HDMI için bence de 2.0 koymamışlardır. O yüzden tek yol HDMI to DP kalıyor ama çok rastlamıyorum. Daha çok DP to HDMI falan var. Bir de aşırı pahalı, gerçekten 165 hz için 500 600 TL kabloya vermeye değer mi bilmiyorum

Görüntü aktarımına izin verip vermediğini öğrenmenin yolu denemek mi? Çünkü bunun için tasarladıklarını pek düşünmüyorum.

HDMI için bence de 2.0 koymamışlardır. O yüzden tek yol HDMI to DP kalıyor ama çok rastlamıyorum. Daha çok DP to HDMI falan var. Bir de aşırı pahalı, gerçekten 165 Hz için 500 600 TL kabloya vermeye değer mi bilmiyorum

Her laptopta Type-C görüntü vermiyor. Çoğu şarj ve veri aktarımı içindir. Bunu kullanıcı bilmelidir.
Mini DP olan laptoplarda mevcut. Eğer varsa iş görüyor. Yoksa sadece HDMI kalıyor.
Dönüştürücülerin garantisi olmaz. Çok da önermem.
Paugge DP14HD20A-Pro Displayport 1.4 TO HDMI 2.0A Adaptör Kablo fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da böyle bir ürün var. Tak çalıştır diyor. Yön olarak fark edeceğini sanmıyorum. Denenebilir. Lakin pahalı bir ürün.

Her laptopta Type-C görüntü vermiyor. Çoğu şarj ve veri aktarımı içindir. Bunu kullanıcı bilmelidir.
Mini DP olan laptoplarda mevcut. Eğer varsa iş görüyor. Yoksa sadece HDMI kalıyor.
Dönüştürücülerin garantisi olmaz. Çok da önermem.
Paugge DP14HD20A-Pro Displayport 1.4 TO HDMI 2.0A Adaptör Kablo fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da böyle bir ürün var. Tak çalıştır diyor. Yön olarak fark edeceğini sanmıyorum. Denenebilir. Lakin pahalı bir ürün.
Evet bu hdmi to dp kabloların fiyatı böyle oluyor. dp to hdmi'ler ucuz oluyor ama yönden kaynaklı işimize yaramıyor zaten. 120 ve 165 hz arasında ciddi fark varsa parasını vereceğim mecbur. Siz ne dersiniz?

DİSPLAYPORT 1.4 TO HDMI 2.0A yazıyormuş. Bu da işimize yaramaz hocam maalesef

Evet bu HDMI to DP kabloların fiyatı böyle oluyor. DP to HDMI'ler ucuz oluyor ama yönden kaynaklı işimize yaramıyor zaten. 120 ve 165 Hz arasında ciddi fark varsa parasını vereceğim mecbur. Siz ne dersiniz?

DisplayPort 1.4 TO HDMI 2.0A yazıyormuş. Bu da işimize yaramaz hocam maalesef

Her iki girişi olan kablonun çalışmama mantığını anlayamıyorum. Mantıksız geliyor.
Sonuç olarak görüntüyü verecek olan porta girişi kabul ediyor. Görüntüyü neden etmesin?
Mağazada denemek lazım en garantisi.

Her iki girişi olan kablonun çalışmama mantığını anlayamıyorum. Mantıksız geliyor.
Sonuç olarak görüntüyü verecek olan porta girişi kabul ediyor. Görüntüyü neden etmesin?
Mağazada denemek lazım en garantisi.
Sadece Alfais 4413 Hdmi To Displayport Çevirici Dönüştürücü Adaptör Monitör Kablosu 2 Metre - Evaletim bu işe yarar gibi gözüküyor. Ancak fiyatı çok çok yüksek. Sanırım 165 hz monitörü 120 hz kullanmaya devam

HDMI 1.4 ile 144Hz evet alırsınız. Bunun için HDMI 2.0 almaya gerek yok ama ileriye yatırım olur.
rica etsem link verebilirmisin böyle bi kablo gördüm işime yararmı 144 hz alabilirmiyim dediğim gibi monitör 1.4 hdmi destekliyo bi sıkıntı çıkarırmı
1691066403692.png

Yeni konular

Geri
Yukarı