165 Hz IPS monitör önerisi

iki monitör arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim.
1. Monitör 2. Monitör
Lenovo G24-20 öneriyorum yani 1.monitör.

Olay o değil zaten :D 1 2 kişi monitör konusuna etiketleyince siz biraz triplere girmişsiniz. İmtihan falan komik oluyor hocam haberiniz olsun.
Monitör konularına zaten sık sık etiketleniyorum triplere girdiğim falan yok. İmtihan etmeyi ilahı yetenek olarak düşünme; Ben senden bilgiliysem seni imtihan edebilirim. Gayet normal bir şey.

Öte yandan konuyu çözdüğümü ve konu sahibine gerekli yardımı yaptığımı düşünüyorum. Bu yüzden konuyu takipten çıkıyorum. @ismejxenk satın alımdan sonra olur mu olur problem çıkarsa konu açıp etiketleyebilirsin.

Son düzenleme:
Lenovo G24-20 öneriyorum yani 1.monitör.

Monitör konularına zaten sık sık etiketleniyorum triplere girdiğim falan yok. İmtihan etmeyi ilahı yetenek olarak düşünme; Ben senden bilgiliysem seni imtihan edebilirim. Gayet normal bir şey.

Öte yandan konuyu çözdüğümü ve konu sahibine gerekli yardımı yaptığımı düşünüyorum. Bu yüzden konuyu takipten çıkıyorum. @ismejxenk satın alımdan sonra olur mu olur problem çıkarsa konu açıp etiketleyebilirsin.
Hocam ikisi arasında çok büyük fark var mıdır monitörlerin.

Evet, var. Lenovo G24-20 daha iyi bir monitör.
Tamam hocam umarım pişman olmam.

Bütçen ne kadar? Yazdıklarının yanı sıra alacağın monitörün panelinin en azından gerçek 8 bit olmasına, 350 cd/m2 ve üzerinde parlaklığının olmasına dikkat et. 27" mi 24" mi istiyorsun? 27" için 2 adet önerebilirim.
Hocam fark etmemiştim mesajınızı pardon bütçem 3000-4000 arası 27" istiyorum ancak bütçem el vermiyor 😕. Birde hocam diğer etkenler hakkında bilgi sahibi değilim yardımcı olursaniz sevinirim.

Son düzenleme:
0.5 ms özelliğini kullanmak için bir ayar açmamız gerekiyormuş, ve o ayarda da ghosting çıkıyormuş, bir bilginiz var mı?
O özellik zaten ghostingi azaltmak için geliştirilmiş bir özellik.

Son düzenleme:
@ismejxenk Her şey bütçede bitiyor elbette. Gerçek 8 bit panel olması, görüntü kalitesi anlamında önemli. Piyasadaki uygun fiyatlı (artık uygun da denemez) monitörlerin çoğu, 6 bit + FRC ile 8 bit sağlıyor. Aslında tam olarak sağlıyor diyemeyiz. Gerçek 8 bit ile arasında devasa fark var. 350 nit olayına gelirsek, 250 nit genel olarak ışık alan ortamlar için yetersiz. Odanız ışık alıyorsa 300-350 nit aşağısına asla bakmayın. 250 nit loş ortamlarda tercih edilebilir belki. Yine de ilk cümlemde belirttiğim gibi, olay bütçede bitiyor. Bazı şeylerden feda etmeniz gerekebilir.

Anlatamadım sanırım, o özelliği açınca ghosting artıyor diyen bir kaç kişi gördüm, ondan bahsediyorum. Sıkıntısız 165 hz 0.5 ms kullanabilecek miyim çok merak ediyorum.. Sipariş verdim dün akşam.
O özelliği açınca ghosting artmaz, inverse ghosting artar. O da overshoot hata oranıyla alakalı bir şey. O özelliği aktif edince ghostingi azaltmak için daha fazla voltaj verilir. Bu da görüntü stabilitesini düşürür. Stabilite düştükçe overshoot hata oranı yükselir.

Ayrıca bazen ghosting problemi olmayan monitörlerde bile ghosting çıkabiliyor. Bu da kalite kontrol ile ilgili bir şey.

O özelliği açınca ghosting artmaz, inverse ghosting artar. O da overshoot hata oranıyla alakalı bir şey. O özelliği aktif edince ghostingi azaltmak için daha fazla voltaj verilir. Bu da görüntü stabilitesini düşürür. Stabilite düştükçe overshoot hata oranı yükselir.

Ayrıca bazen ghosting problemi olmayan monitörlerde bile ghosting çıkabiliyor. Bu da kalite kontrol ile ilgili bir şey.
Yani 0.5 ms yerine 1 ms kullanmak biraz daha mantıklı, öyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı