1650 Super ile CS:GO'da kaç FPS alırım?

Monitör göstermiyorsa diye bir şey yok gayet de anlaşılıyor FPS farkı geçin bu boş lafları artık.

Bir 60 fps de bir de 300 de oyna eğer fark yok diyorsan yazık kafana.
144Hz monitörüm var CS:GO oynamıyorum ama R6'da 200-250 FPS arası alıyordum, bununla ilgili konu açtığımda forumda rütbeli olan kişilerden bir faydası olmayacağı cevabını aldım. Grafikleri biraz yükseltip FPS'i 144'ün altına düşmeyecek, çok da yükselmeyecek seviyeye getirdiğimde daha akıcı kırılmayan görüntülerde oyunu oynama başladım. 60 FPS ile 300 FPS arasında elbette fark vardır bu farkı gösterebilen de monitörünün tazeleme hızıdır.

MSI Aero ITX GTX 1050 + i5-3470 + 1080P(doku yüksek diğerleri orta) = 150-200 FPS(dust 2) ise bahsettiğin ayarlarda 500Ü bulabilir bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bizim ülkede gerçekten okuduğunu anlama noktasında bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım benim en son açtığım konuya gelen yorumlara da bakarsan ne dediğimi anlarsın. Adamlara soru sorduğun zaman senin yerine düşünmeye başlayıp kendilerine göre mantıklı olanı önerme eğilimine başlıyolar.Halbuki sadece basit bir soru sorup sorduğun sorunun yanıtını bekliyorsun ama...

Doğru diyorsunuz hocam geçenlerde notebook hakkında bir konu açtım. Gaming notebook modellerine bakıyordum aklım biraz karışıktı özellikle altına dipnot olarak yanımda taşımam lazım kasa alamam yazamama rağmen cevapların neredeyse yarısı kasa toplayın olarak geliyordu. İnsanlar acaba direk okumuyor mu hiç yoksa direk okuduğunu anlama olarak -1 seviyelerindeler mi? Yani ne kadar anlaması zor bir cümle olabilir:
Kasa alamam hem görüntülerini pek sevmiyorum hem çok fazla yanımda taşımam gerekebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör fazla tazeleme hızını sunmuyorsa o kadar FPS almak istemenin nedeni nedir?
Bal gibi de soru sorduğunu anlamana rağmen sırf kendini tatmin etmek için mevuzuyu dolambaçlı hale getirmeye çalışıyorsun. Umarım bu huyundan kurtulursun. Çok başın ağrır.

Arkadaşın sorusuna gelecek olursak, ekran kartından çok işlemcinin borusu ötüyor CS:GO'da. Arkadaşımla birebir aynı ekran kartını kullanmama rağmen işlemcisi benimkinden iyi olduğu için 60-70 FPS fazla alıyor. Beni etkiliyor mu etkilemiyor. Monitörüm 75 Hz olduğu için daha fazla FPS alsam da pek bir performans farkı hissedemiyorum. :)

Monitörüm 75 Hz olduğu için daha fazla FPS alsam da pek bir performans farkı hissedemiyorum.
Konuya karşı bir şey yazmadım bence sizler beni yanlış anlıyorsunuz, zaten konu sahibi cevabını diğer kişilerden almış, ben de kendisine bir soru sormak için yazdım. Kötü niyetle neden yazayım? Tam da bu yazdığın cümleden dolayı bu soruyu sordum. 144Hz monitörümde bir oyunda 100 FPS alıyorum diyelim. Monitör tazeleme hızını 60Hz'e indirirsem geriye kalan 40 FPS'e monitör yetişemeyeceğinden görüntüde yırtılmalar olacaktır.
Doğru diyorsunuz hocam geçenlerde notebook hakkında bir konu açtım. Gaming notebook modellerine bakıyordum aklım biraz karışıktı özellikle altına dipnot olarak yanımda taşımam lazım kasa alamam yazamama rağmen cevapların neredeyse yarısı kasa toplayın olarak geliyordu. İnsanlar acaba direk okumuyor mu hiç yoksa direk okuduğunu anlama olarak -1 seviyelerindeler mi? Yani ne kadar anlaması zor bir cümle olabilir:
Kasa alamam hem görüntülerini pek sevmiyorum hem çok fazla yanımda taşımam gerekebiliyor.
240Hz bir monitörü bile olsa konu sahibinin "600 FPS alır mıyım" diye soru soruyor neden 600 FPS almak istiyorsun demekte ne sakınca görüyorsunuz veya konuyu nasıl laptop sorusuna gelen kasa toplayın kısmına bağladınız anlam veremiyorum.

Konuya karşı bir şey yazmadım bence sizler beni yanlış anlıyorsunuz, zaten konu sahibi cevabını diğer kişilerden almış, ben de kendisine bir soru sormak için yazdım. Kötü niyetle neden yazayım? Tam da bu yazdığın cümleden dolayı bu soruyu sordum. 144Hz monitörümde bir oyunda 100 FPS alıyorum diyelim. Monitör tazeleme hızını 60Hz'e indirirsem geriye kalan 40 FPS'e monitör yetişemeyeceğinden görüntüde yırtılmalar olacaktır.

240Hz bir monitörü bile olsa konu sahibinin "600 FPS alır mıyım" diye soru soruyor neden 600 FPS almak istiyorsun demekte ne sakınca görüyorsunuz veya konuyu nasıl laptop sorusuna gelen kasa toplayın kısmına bağladınız anlam veremiyorum.
Ben orada başımdan geçen bir olayı konudan bağımsız olarak arkadaşın söylediği sözlere örnek olarak verdim. Konuyla alakası yok.

Herkes bir yorum yapmış kendine göre. CS:GO işlemci tabanlı bir oyun olduğu için ekran kartının pek bir önemi yoktur. RAM ve işlemcine göre FPS değeri alırsın. 2700x işlemcin var sanırım. O işlemcinin CS:GO performansı konusunda fikrim yok ama YouTube'dan "2700x CS:GO test" yazarsan illa senin istediğin çözünürlükte video çekmiş birini bulursun. Aklında bir fikir oluşturması adına kendi sistemimden örnek vereyim. Ryzen 5 1600 AF, 1650 Super ve 8GB RAM ile 200-250 arası FPS alıyorum. 300'ü gördüğü de oluyor ama 8GB olduğu için sabit 300 alamıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Geri
Yukarı