1650 Ti sistem FPS değerleri nasıl?

İşletim sistemi
Windows 10
Bana biraz anormal geldi, GTX 1650/i5 9300H laptopa sahibim en yüksek ayarlarda 150-180 civarı FPS alıyorum.
Birde benim laptopum 2 aylık felan ben de anlamadım nasıl bu kadar düşük fps aldığımı.
Bu safsatalar ne zaman bitecek ? Bir ekran kartının mobil ve masaüstü sürümü performans farkı maksimum %10-20 olabilir. Sorunun sebebi ise RAM'in tek kanal olması.
RAM'in tek kanal olması tam olarak ne demek ve nasıl çözebilirim?

Hepsi en düşükte.

Hepsi en düşükte.

Bana pek normal gelmedi daha fazla almayı bekliyordum. :/
Bende GTX 1650S ve Ryzen 3 3100'lü masaüstü var. En yüksek ayarlarda 120 ve üstünde oynuyorum. Eğer bilgisayarınızı yavaşlatan antivirüs ve arka plan da çalışan uygulamalar varsa kapatın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video'da olanları yapın :)

Birde benim laptopum 2 aylık felan ben de anlamadım nasıl bu kadar düşük fps aldığımı.

CPU-Z ile Memory ve SPD sekmesini paylaşır mısınız ? Bir de Acer mı marka ?

Bende GTX 1650S ve Ryzen 3 3100'lü masaüstü var. En yüksek ayarlarda 120 ve üstünde oynuyorum. Eğer bilgisayarınızı yavaşlatan antivirüs ve arka plan da çalışan uygulamalar varsa kapatın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu Video'da olanları yapın :)

Ben oyun kalitesini düşürmemek için bu videodaki ayarları yapmadım.

Yani RAM'iniz tek slot olduğu için diyor. Yani bir tane RAM demek. Eğer anakarta çift slot(yani RAM yuvası) varsa bir tane daha RAM koymak çok ama çok daha perfonmanslı olur. Sistem rahatlar ve 15-20 FPS daha fazla alabilirsiniz.
Ben oyun kalitesini düşürmemek için bu videodaki ayarları yapmadım.
Diğer ayarları yapabilir. Arka da çalışan programlar falan. İsteğine göre yapabilir.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    29,4 KB · Görüntüleme: 29
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    38,8 KB · Görüntüleme: 28
Bilgisayarım monster excalibur
Memory ve SPD ise
Not: SPD'de slot 1 boş gösteriyor slot 2 dolu
Servis ile görüşün. Garantiyi etkilemiyorsa RAM takabilirsiniz. Ancak RAM sadece LOL, CS:GO ve Valorant tarzı E-spor oyunlarında fark edecektir. Yine diğer oyunlarda da etkisi olur ancak oyundan oyuna değişir. Ekran kartınız 1660 Ti ve üstü olsa direkt takın derdim ama bütçe kısıtlıysa 120 FPS'de oynamaya devam edebilirsiniz. Marka Casper o zaman.

Bu videoya bir bakın.

Senin de dediğin gibi. %10-20 fark sana göre büyük olmayabilir ancak büyük bir farktır.

Bunun dışında yeni nesil laptoplarda RAM sökme-takma işlemleri garanti kapsamına girmiyor. (Bir kaç gıcık firma dışında)

RAM'i çift kanal yapması espor dediğimiz oyunlarda farkı iyi hissettirir. Ancak yine de RAM taktığında gene alması gereken performansı alamayacak. O sistemle 180 FPS alması lazım.

Hocam boş yapmaya gerek yok. Seninde dediğin gibi. %10-20 fark sana göre büyük olmayabilir ancak büyük bir farktır.

Bunun dışında yeni nesil laptoplarda RAM sökme-takma işlemleri garanti kapsamına girmiyor. (Bir kaç gıcık firma dışında)

RAM'i çift kanal yapması espor dediğimiz oyunlarda farkı iyi hissettirir. Ancak yine de RAM taktığında gene alması gereken performansı alamayacak. O sistemle 180 FPS alması lazım.

%10-20 fark ile masaüstünde oynayıp bu versiyonda oynayamadığı oyun varsa bir miktar haklılık payınız var. Şaşırdığım nokta laptop ve masaüstünün akla kara gibi lanse edilmesi. Sanki devasa fark varmış gibi laptoptur ondan diyerek kolaya kaçtığınızı gösteriyor.

''En yüksek ayarlarda ise normal hocam. Laptop sonuçta ekran kartını 1650 Ti gibi düşünmeyeceksin.'' demişsiniz de ne düşünelim ? Yani masaüstüne göre duruma göre ortalama farkı söylemek ayrı sizin dediğiniz gibi kestirip atmak farklı. Daha fazla cevap yazmayacağım, size iyi günler dilerim.

Üslup konusunda aciziyetiniz olduğu belli oluyor, umarım gerçek hayatta böyle değilsinizdir.

%10-20 fark ile masaüstünde oynayıp bu versiyonda oynayamadığı oyun varsa bir miktar haklılık payınız var. Şaşırdığım nokta laptop ve masaüstünün akla kara gibi lanse edilmesi. Sanki devasa fark varmış gibi laptoptur ondan diyerek kolaya kaçtığınızı gösteriyor.

Bir de bu engin RAM bilginizi baştan niye paylaşmadınız? Konu sahibi saçma yorumunuzu görmez idi.

"En yüksek ayarlarda ise normal hocam. Laptop sonuçta ekran kartını 1650 Ti gibi düşünmeyeceksin." Demişsiniz de ne düşünelim? Yani masaüstüne göre duruma göre ortalama farkı söylemek ayrı sizin dediğiniz gibi kestirip atmak farklı. Daha fazla cevap yazmayacağım, size iyi günler dilerim.

Konuya ucundan girip fikrimi belirtmek istiyorum. Cengaver'in dediği her şeyi tamı tamına haklı buluyorum. Bu sitede hemen hemen herkesin laptop ekran kartlarına garezi mi var anlamış değilim? 1650 Ti ile Cyberpunk oynar mıyım diye konu açmıştım herkes kaldırmaz Low'da oynarsın gibi şeyler yazmıştı ama ben kapı gibi oyunu yüksek ayarlarda optimizasyon sorunu olmasına rağmen 60FPS değil ama 40-50 FPS'de oynuyorum. Optimizasyon sorunu düzelince adım gibi eminim ben bu oyunu yüksek kalitede 60FPS rahat oynayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı