1650S PC Oyunlarda Düşük FPS Veriyor

Daha fazla  
Bilgisayarı ilk aldığımda FPS değerleri normaldi. Fakat verdiği performans 1.5 aydır daha düşük. Mesela sistemi ilk aldığımda RDR 2 ortalama 70 FPS veriyordu. Şu an verdiği FPS ortalama 50-55 arası. Sizce bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?
  • Gigabyte 1650 Super OC Single Fan
  • Ryzen 3 3100
  • Gigabyte B450-M S2H
  • G.Skill 8 GB 3200 MHz RAM ( 2 adet )
  • Adata 240 GB SSD
  • Seagate Barracuda 7200 RPM hard disk

Bilgisayarı ilk aldığımda FPS değerleri normaldi. Fakat verdiği performans 1.5 aydır daha düşük. Mesela sistemi ilk aldığımda RDR 2 ortalama 70 FPS veriyordu. Şu an verdiği FPS ortalama 50-55 arası. Sizce bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?
  • Ryzen 3 3100
  • Gigabyte B450-M S2H
  • Adata 240 GB SSD
Olası FPS düşmesi ya Driver kaynaklıdır - ki pek sanmıyorum- ya da sıcaklık kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Eğer bu ikiside yoksa bence yeni gelen güncellemeler FPS'i azaltmış olabilir.

Bir diğer durum ise Windows'un arkada kendi işlemlerini yürütmesi. (Update'in paket kurması vb.)

• Ryzen 3 3100
  • Gigabyte B450-M S2H
  • Adata 240 GB SSD
hocam oyun nereye kurulu ?

Olası FPS düşmesi ya Driver kaynaklıdır - ki pek sanmıyorum- ya da sıcaklık kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Eğer bu ikiside yoksa bence yeni gelen güncellemeler FPS'i azaltmış olabilir.

Bir diğer durum ise Windows'un arkada kendi işlemlerini yürütmesi. (Update'in paket kurması vb.)
Oynadığınız oyunun güncellemeleri FPS düşürmüş olabilir hocam. Tekrar söylüyorum belki görmemiş olabilirsiniz diye.

Geri
Yukarı