1650S sistemde Rust düşük FPS veriyor

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Arkadaşım hemen hemen aynı sistemle ve sadece 8 GB RAM ile neredeyse benden yüksek FPS değerlerine ulaşıyordu. Ben 8 GB RAM varken resmen oynayamıyordum bile. Şimdi RAM arttırdım FPS düzeldi biraz ama hala 40'lara 30'lara düştüğü yerler oluyor ve bu fight değil de ormanda bile oluyor.

Sistemim:
Ekran kartı: GTX 1650 Super 4 GB (sürücü güncel.)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: 8 GB (Crucial Ballistix BL8G32C16U4r) (8x2)
SSD: CT240BX500SSD1 240 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R

Rust sunucuya girdiğimde bir süre sonra donup kapanıyor şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuda 8x2 yazdım.

Birisi yanlış bilgi verince herkes okumadan aynı cevapları yazmış. Sıkıntı yok. Sorunum hala çözülmedi. Örneğin ağaca vurduğumda çıkan partikül FPS'imi 60'lardayken 48'lere düşürebiliyor. FPS değerlerim çok düşük.

Belki işlemciden dolayı olabilir af işlemciler normal 1600'lere göre biraz daha gücü düşük başka bir açıklaması olamaz çünkü normalde 60 FPS almanda bana düşük geldi. Ben de 1650 kullanıyorum laptop üstelik yüksek ayarlarda 80 filan alıyorum.

Olmadı diskindeki boş olanı 35 filan yapmaya çalış. Belki ondandır bilemiyorum ama ekran kartı kullanımın düşükse darboğaz olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
belki işlemciden dolayı olabilir af işlemciler normal 1600 lere göre biraz daha gücü düşük başka bi açıklaması olamaz çünkü normalde 60 fps almanda bana düşük geldi bende 1650 kullanıyorum laptop üstelik yüksek ayarlarda 80 filan alıyorum.

Ekran kartı kullanımın düşüktü çünkü attığın fotoğraf da bir şeyden dolayı dar boğaz olabilir.

Olmadı diskindeki boş olanı 35 filan yapmaya çalış. Belki ondandır bilemiyorum ama ekran kartı kullanımın düşükse darboğaz olabilir.
AF işlemcilerin normalinden daha iyi olduğunu zannediyordum.

Belki işlemciden dolayı olabilir af işlemciler normal 1600'lere göre biraz daha gücü düşük başka bir açıklaması olamaz çünkü normalde 60 FPS almanda bana düşük geldi bende 1650 kullanıyorum laptop üstelik yüksek ayarlarda 80 filan alıyorum.

Ekran kartı kullanımın düşüktü çünkü attığın fotoğraf da bir şeyden dolayı darboğaz olabilir.

Af işlemciler 12nm düz 1600 14nm kısacası af modeli ciddi manada daha güçlü hocam yanlış bilgi vermeyelim.
Af işlemcilerin normalinden daha iyi olduğunu zannediyordum.

Attığınız resimde GPU kullanımı %30-%50 civarı sanırsam genele vurursak peki her zaman mı bu değerlerde yoksa oyunda etraf ve Map'in farklı alanlara girince GPU kullanımı yükseliyor mu? Sabit %50 kullanım almıyorsunuzdur diye düşünüyorum?

Artı -1 Eksi
1653723512448.png

Tamamen ultra ayarlarda bu sefer FPS'im düşük oluyor.

Ekran kartı kullanımı güzel ancak işlemci kullanımı bana yine fazla geldi. Arka planda çalışan herhangi bir uygulama vesaire var mı?
Fps düşüklüğü kısmına gelirsek ayarları çok kısmadan (yük yine ekran kartına binecek şekilde) ayarları yüksek veya ortaya çekebilirsiniz. Diğer oyunlarda durumlar nasıl?

Ekran kartı kullanımı güzel ancak işlemci kullanımı bana yine fazla geldi. Arka planda çalışan herhangi bir uygulama vesaire var mı?
Fps düşüklüğü kısmına gelirsek ayarları çok kısmadan (yük yine ekran kartına binecek şekilde) ayarları yüksek veya ortaya çekebilirsiniz. Diğer oyunlarda durumlar nasıl?
Arkada Google Chrome ve Discord açık. Diğer oyunlarda sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı