1660 Super Gaming X vs 1660 Super Gaming

Boph

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar fiyat farkına değer bir farkı yok, ucuz olanı alabilirsin, X serisi olanlar sadece OC’de daha iyi performans veriyor diye biliyorum tam emin değilim, ayrıca fabrika çıkışlı OC’ye de sahipler fakat dediğim gibi bu fiyat farkına değmez. 5-6 FPS bile oynamayabilir yani.

İki kart da aynı kart. Tek fark X modeli fabrika çıkışlı biraz daha yüksek çekirdek frekansıyla geliyor. Sadece birkaç FPS fazla verir. Aralarında 400 liralık fark yok. Ucuz olanı alabilirsiniz.

Bu kadar fiyat farkına değer bir farkı yok, ucuz olanı alabilirsin, X serisi olanlar sadece OC’de daha iyi performans veriyor diye biliyorum tam emin değilim, ayrıca fabrika çıkışlı OC’ye de sahipler fakat dediğim gibi bu fiyat farkına değmez. 5-6 FPS bile oynamayabilir yani.

Şey peki bu 1660 Super Gaming ile yayında çok rahat RDR2, Odyssey tarzı oyunları oynayabilir miyim 2600X işlemci ile yoksa 3600 işlemcimi takayım.

O paralara RX 5600 XT veya RTX 2060 alınabilir zaten.

Yayın yapmaya yeterli fakat çok rahat olur mu bilmiyorum, eğer ki işlemci upgrade edeceksen 3600 değil de 3700x alabilirsin, oyun performansları aynı fakat yayın yapacağın için 3700x çok daha mantıklı olur.

Yayın yapmaya yeterli fakat çok rahat olur mu bilmiyorum, eğer ki işlemci upgrade edeceksen 3600 değil de 3700X alabilirsin, oyun performansları aynı fakat yayın yapacağın için 3700X çok daha mantıklı olur.

Işlemci daha almadım bütçem 2600X ve 3600 yetiyor hangisini alayım.

Işlemci daha almadım bütçem 2600X ve 3600 yetiyor hangisini alayım.
Eğer ki yayın yapmaya kararlıysan 2700x al, 3600 ile aynı fiyatta. R5 3600 tek çekirdek performansında(yani oyun performansı diyebiliriz) daha iyi fakat çoklu çekirdek performansında 2700x daha iyi. Tabi aralarında çok büyük bir fark olmaz oyun oynarken. Eğer ki yayın geçici heves diyorsan 3600 alırsın 10 FPS'de olsa fazla alırsın, kararı sana bırakıyorum. Ama 2600x'e para vermeni önermem.

Eğer ki yayın yapmaya kararlıysan 2700X al, 3600 ile aynı fiyatta. R5 3600 tek çekirdek performansında(yani oyun performansı diyebiliriz) daha iyi fakat çoklu çekirdek performansında 2700X daha iyi. Tabi aralarında çok büyük bir fark olmaz oyun oynarken. Eğer ki yayın geçici heves diyorsan 3600 alırsın 10 FPS'de olsa fazla alırsın, kararı sana bırakıyorum. Ama 2600X'e para vermeni önermem.

Yok sürekli yapacağım şu an indirimde alayim mi 2700X'i Amd AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz 20MB Cache Soket AM4 İşlemci 41950 | Trendyol anakart olarak Gigabyte B450 Aorus m aldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı