1660 Super Gaming X vs 1660 Ti Gaming

• Konuyu başlatan vnd3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 6B
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. Şu iki sistem konusundaki fikirleriniz nedir?

Battle Gold webtekno

Birinci sistem herkesin bildiği battle gold sistem.
Güncellemelerim:

Gigabyte B450 Aorus Elite Soket AM4 DDR4 Gaming Anakart
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
Seagate Barracuda 1TB Sabit Disk

Bu şekilde güncel fiyat 5560 TL'ye geliyor

İkinci sistemi sinerji üzerinden yine ekleme yaparak düşündüm.

Sinerji Argon MSI

Güncellemeler:

MSI B450 Gaming Plus MAX 4133mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart
Yine aynı şekilde bu sistemden de SSD'yi çıkartıp HDD ekleyeceğim.
Ramleri XPG yapmayı düşündüm CL16 diye değiştirmedim.
Sistemlere SSD eklemedim 860 Evo ssd'im var.

Bu şekilde güncel fiyat 5360 TL yapıyor.
RTX 2060 ile 1660S arasında hissedilir fark var o yüzden Battle Gold olanı tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. Şu iki sistem konusundaki fikirleriniz nedir?

Battle Gold webtekno

Birinci sistem herkesin bildiği battle gold sistem.
Güncellemelerim:

Gigabyte B450 Aorus Elite Soket AM4 DDR4 Gaming Anakart
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
Seagate Barracuda 1TB Sabit Disk

Bu şekilde güncel fiyat 5560 TL'ye geliyor

İkinci sistemi sinerji üzerinden yine ekleme yaparak düşündüm.

Sinerji Argon MSI

Güncellemeler:

MSI B450 Gaming Plus MAX 4133mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart
Yine aynı şekilde bu sistemden de SSD'yi çıkartıp HDD ekleyeceğim.
Ramleri XPG yapmayı düşündüm CL16 diye değiştirmedim.
Sistemlere SSD eklemedim 860 Evo ssd'im var.

Bu şekilde güncel fiyat 5360 TL yapıyor.
Sinerji Argon eklemeler ile güzel oluyor fakat ben Rtx2060 istiyorum derseniz Battle Gold alın. İkiside güncellemeler ile güzel sistem oluyorlar. Bence küçük bir fark ile RTX2060 almak daha mantıklı.

1660 Super daha ucuz ve neredeyse Ti ile aynı olduğu için Super almalısın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Biraz önce ben de aynı teste baktım hocam. Tercihim Superden yana olacak sanırım. Bir üstteki mesajımı inceleyip fikir verirseniz sevinirim.

2000TL fiyata 1660ti Gaming X almıştım. 1660ti bence o fiyatı hak etmiyor. 1660S almak daha mantıklı.

Bir de 2300-2500TL fiyata uygun fiyatlı bir RTX 2060 modeli de bakabilirsiniz.

Hocam hazır sistemden gitmeyi planlıyorum. Parçaları ayrı ayrı topladığımda 7200-7500 arası fiyat çıkıyor. Hazır sistem üzerinden güncelleme yaptığım zaman yine maksimum 5500-5600 arası kapatabiliyorum. Bütçem de maksimum bu şekilde.

Biraz konu içinde konu gibi duruyor 😁 Ancak Ti kullanan biri olarak önerim en ucuzu olsun ama RTX olsun, kesinlikle değer.

Biraz konu içinde konu gibi duruyor 😁 Ancak Ti kullanan biri olarak önerim en ucuzu olsun ama RTX olsun, kesinlikle değer.
Hocam maalesef öyle oldu ya kusura bakmayın. Sistem toplamaya ayrı bir konu açmıştım fakat onaylanma sürecindeydi. Umarım kurallara aykırı bir durum olmamıştır. Yeniyim aranızda :)

Aradaki fiyat farkına değmeyecek o yüzden 1660S diyorum.
1660 Super al. Birazcık overclock ile 1660Ti'ı yakalarsın.

2060'lı sistemi tercih etmezsem 1660 Super alıp OC yapacağım önerdiğiniz gibi arkadaşlar. Teşekkür ederim.

Sinerji Argon eklemeler ile güzel oluyor fakat ben Rtx2060 istiyorum derseniz Battle Gold alın. İkiside güncellemeler ile güzel sistem oluyorlar. Bence küçük bir fark ile RTX2060 almak daha mantıklı.

RTX2060 olsun takıntım da yok hocam açıkcası. gtx 660m karttan geçecek olduğum için ikisi kart da benim için devrim niteliğinde olacak :)
Battle Gold sistemin işlemcisi ve ekran kartı stokta yok görünüyor. Konuyla ilgili yarın firmaya ulaşacağım. Stok sağlarlarsa battle gold daha mantıklı gibi duruyor. Aksi halde Sinerji Argon'a yönelirim. Yarın bitirmek istiyorum bu işi. Günlerdir araştırmaktan fazlasıyla yoruldum :)

Son düzenleme:
Ortalama performans farkı bu; fiyat farkına değer dersen tercih ortada.

sdsd.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı