1660 Super kullanımı yükte iken düşük boşta iken yüksek oluyor

bugrazeus

Picopat
Yer
Dünya
Ekran kartı kullanımı stabil yüzde 97 olsa kasmalar ve takılmalar olmaz. Ekran kartı darboğaza giriyor. Ekran kartı kullanımım düşük olduğu kısımlarda oyunlar kasıyor. Normalde stabil yüzde 97 olması gerek. Her şey günceldir. DDU ile kaldırıp indirdim.

Ekran Görüntüsü (87).png

Ekran Görüntüsü (86)-min.png

1660 Super.
Ryzen 5 3500X.
2x8 16 GB RAM.

Darboğaz olduğunu sanmıyorum, 3500X ve 32GB RAM hangi çözünürlük olursa olsun 1660S'e darboğaz yapmaz.

GPU ısısı da biraz fazla ama droplara sebep olacak kadar değil.

Sorunun PUBG'de olduğunu düşünüyorum, hem online hem de optimizasyonu sıkıntılı. GPU dalgalanmaları olabilir.

Darboğaz olduğunu sanmıyorum, 3500X ve 32GB RAM hangi çözünürlük olursa olsun 1660S'e darboğaz yapmaz.

GPU ısısı da biraz fazla ama droplara sebep olacak kadar değil.

Sorunun PUBG'de olduğunu düşünüyorum, hem online hem de optimizasyonu sıkıntılı. GPU dalgalanmaları olabilir.
Başka oyun olarak HITMAN de de oluyor.

Sisteminiz gayet dengeli ve güzel. Sadece PUGB'de mi yaşıyorsunuz bu durumu? Zira oyunun sorunlu olduğunu duymuştum da. (Ana oyunu oynamadım hiç, Lite sürümünü oynamıştım o açıdan bilgi sahibi değilim pek)

Onun haricinde oyunu alta atıp görev yöneticisinden bir bakın işlemciye binen bir uygulama var mı arka planda. Virüs falan da olabilir. Bir de RAM kullanımınız bana yüksek geldi.

Sisteminiz gayet dengeli ve güzel. Sadece PUGB'de mi yaşıyorsunuz bu durumu? Zira oyunun sorunlu olduğunu duymuştum da. (Ana oyunu oynamadım hiç, Lite sürümünü oynamıştım o açıdan bilgi sahibi değilim pek)

Onun haricinde oyunu alta atıp görev yöneticisinden bir bakın işlemciye binen bir uygulama var mı arka planda. Virüs falan da olabilir. Bir de RAM kullanımınız bana yüksek geldi.
Arka plana attığım zaman işlemciyi sadece PUBG yüksek kullanıyor. (%75-80)
Bu arada Windows'u orijinal yaptım ama çözülmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı