1660 Super ömrü ne kadar azalır?

Hocam nasıl imkansıza yakın? Tamam ben de yeniyim ama ortada matematik hesabı var. Ekran kartım 70W kullanıyor. İşlemcim 60W ki işlemcim boşta çalışıyor o kadar da harcamayacak. RAM, anakart vs. derken maksimum ne kadar harcayabilir ki? Aylık 400 TL'ye yakın bir getirisi var. 100 TL'si veya biraz daha fazlası elektriğe gitse bile bir şey değişmiyor yine kazandırıyor. Birden fazla kart ile daha fazla gelir elde edilir haklısınız fakat tek kart ile de kazanılıyor.

Ekran kartın olması gerekenden çok daha kısa süre içinde bozulacak.

Ben sadece 4 ay boyunca GTX1050ti low profile ekran kartını 2.2GHZ'de stabil çalıştırarak bir sürü oyun oynadım hiçbir problem yaşamadım ki arkadaş stock bir şekilde mining yapıyor.

Peki size bir sorum var. İnsanlar ekran kartlarını ömrü dolduğu için mi değiştiriyor yoksa genellikle artık performansı çağa yetişemediğinden mi? Şahsen ben kendi ekran kartımı performansı düşük kalıyor diye değiştirdim ve büyük birçoğunluk da bu sebepten değiştiriyor. 2 sene sonra yine ekran kartımı değiştireceğim. Ben herkesin ömrünü doldurana kadar kullandığını düşünmüyorum.

Peki size bir sorum var. İnsanlar ekran kartlarını ömrü dolduğu için mi değiştiriyor yoksa genellikle artık performansı çağa yetişemediğinden mi? Şahsen ben kendi ekran kartımı performansı düşük kalıyor diye değiştirdim ve büyük birçoğunluk da bu sebepten değiştiriyor. 2 sene sonra yine ekran kartımı değiştireceğim. Ben herkesin ömrünü doldurana kadar kullandığını düşünmüyorum.
14 yıl neredeyse her gün ortalama 7 saat iş için kullanılmış evde ATİ 9200Pro var ve halen o kadar yıl OveClocklu kullanılmasına rağmen sorun yaşatmadı. Ve halen de problemsiz çalışıyor.

Evet ama mining ekran kartını ciddi oranda yoruyor bu normal kullanım değil örneğin bir oyun oynarken kart her zaman yüzde 100 olarak çalışmaz üstelik bunu bütün ay yapacaksınız bu ekran kartı her an bozulabilir.

Evet ama mining ekran kartını ciddi oranda yoruyor bu normal kullanım değil örneğin bir oyun oynarken kart her zaman yüzde 100 olarak çalışmaz üstelik bunu bütün ay yapacaksınız bu ekran kartı her an bozulabilir.

Ekran kartım 50 derece gibi düşük bir sıcaklıkta çalışırken bozulursa bunu garanti kapsamından halledebilirim. Herhangi bir overclock söz konusu değil BIOS stok halde böyle bozulan kart normal oyun oynarken de bozulur. Adam 7/24 oyun oynuyor da olabilir 2 yıl garanti dahilinde ben kartla oynamadığım sürece.

Ekran kartım 50 derece gibi düşük bir sıcaklıkta çalışırken bozulursa bunu garanti kapsamından halledebilirim. Herhangi bir overclock söz konusu değil BIOS stok halde böyle bozulan kart normal oyun oynarken de bozulur. Adam 7/24 oyun oynuyor da olabilir 2 yıl garanti dahilinde ben kartla oynamadığım sürece.

Fan ve RAM ömrü ciddi oranda azalır garanti her zaman bu sorunları halletmez sanırsam siz Türkiye'de yaşamıyorsunuz.

Mining yapıp da ekran kartı bozulan kimi gördün?

Eğer yapmak isterseniz yapın ancak çoğu kişi yapmamanızı öneriyor sıfırı 3-4 bin tl arası bir ekran kartının ömrü 5 6 yıl olursa desek sırf 400 500 tl için bu ömrü 3-3.5 yıla çekmek size kalmış.
Ayrıca oyun oynamak ile mining arasında çok büyük farklar mevcut neredeyse hiçbir oyun kartı yüzde yüz kullanımda 7/24 çalıştırmaz ve mining garanti dışı kalabalir ayrıca eğer satmak istersenizde kimse o kartı mining yaptığı için almak istemez alırsalarda çok düşük fiyata gider.

Eğer yapmak isterseniz yapın ancak çoğu kişi yapmamanızı öneriyor sıfırı 3-4 bin tl arası bir ekran kartının ömrü 5 6 yıl olursa desek sırf 400 500 tl için bu ömrü 3-3.5 yıla çekmek size kalmış.
Açıkçası bu ekran kartını bana 2 sene çıkarması için aldım. Daha sonrasında üniversite sınavım var. Üniversite sınavından sonra zaten bilgisayarımı değiştireceğim. Şuan herhangi bir gelirim olmadığı için o 500 TL'ye ihtiyacım var. Teşekkürler bilgi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı