3 adet GTX 1660 Super ile Mining ne kadar kazanç sağlar?

WaNNoS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda 3 adet GTX 1660 Super ekran kartı alıp ufaktan mining yapmak istiyorum. Geliri de biriktirip zamanla ekran kartı eklemek istiyorum.
Sizce mantıklı olur mu ? 3 adet GTX 1660 Super ekran kartı aylık elektriği çıkınca ne kadar kazanç bırakır ?
3 adet GTX 1660 Super ortalama : 24.000 TL yapıyor. Bu fiyata daha mantıklı ekran kartları var mı ?
Bir kartın ortalama ömrü ne kadar olur ? (24 saat çalışacak)
Bu konu hakkında bilgisi olanlar özellikle mining yapan arkadaşlarım bu konu hakkında görüşlerini bildirirse sevinirim.

O fiyatlara VRAM avantajından dolayı RX 6600 veya indirim kovalayıp 6600 XT alabilirsen daha iyi olur. Ortalama 90-100mh arası kazım yapsan günlük 4 dolar civarı gözüküyor. Kartlar çok az güç çektiği için fazla elektrik faturası gelmez.

O fiyatlara VRAM avantajından dolayı RX 6600 veya indirim kovalayıp 6600 XT alabilirsen daha iyi olur. Ortalama 90-100mh arası kazım yapsan günlük 4 dolar civarı gözüküyor. Kartlar çok az güç çektiği için fazla elektrik faturası gelmez.

1660S vs 6600 aşağı yukarı aynı watt çekiyor hocam. 1660S ROM yapılırsa 35/mh veriyor.

1660S vs 6600 aşağı yukarı aynı watt çekiyor hocam. 1660S ROM yapılırsa 35/mh veriyor.
Bende 6600 XT özelinde demedim kartlar olarak çoğul belirtirken 6600 ve 1660S’den bahsediyorum. ROM Dediğin şey karta farklı VBIOS yazılması, kartları garantiden çıkaran bir işlem. BIOS Atılacaksa garantili sıfır kart almanın anlamı kalmıyor.

Bende 6600 XT özelinde demedim kartlar olarak çoğul belirtirken 6600 ve 1660S'den bahsediyorum. ROM dediğin şey karta farklı VBIOS yazılması, kartları garantiden çıkaran bir işlem. BIOS atılacaksa garantili sıfır kart almanın anlamı kalmıyor.

Garanti kötülediğimi düşünme hocam fakat şu anki piyasada biraz etkisiz. Üründe sorun çıkarsa firma sıklıkla değişim yapmıyor. Zaten mining yapılan kartların garantisi iptal oluyor. VBIOS dikkatli ve güvenli kaynaktan atılırsa sorun olmaz.

Garanti kötülediğimi düşünme hocam fakat şu anki piyasada biraz etkisiz. Üründe sorun çıkarsa firma sıklıkla değişim yapmıyor. Zaten mining yapılan kartların garantisi iptal oluyor. VBIOS dikkatli ve güvenli kaynaktan atılırsa sorun olmaz.
GTX1660S ile ROM yapmassam ortalama kazım gücü 30-31 mi olacak ? O aradaki 4 mh/s çok fark yaratır mı ? Bir de son zamanlardaki elektrik zamlarından çok korkuyorum. Ne kadar etkisi olur sizce ?

VBIOS Değiştirilmezse kartın mining yapılıp yapılmadığını kimse anlayamaz. Her türlü garanti kapsamında kart. Bir sorun çıktığında en kötü ihtimalle para iadesi alınır.
Yani karta ROM yapmassam ileride bir sorun olduğunda büyük ihtimal değişim ya da para iadesi alabilir miyim ?

Geri
Yukarı