1660 Super ömrü ne kadar azalır?

Normal bir ekran kartı günde en fazla 7 saat oyun oynanması için tasarlanır fakat mining yapıldığında hem bu süre çok daha uzar hem de yüzde 100 olarak çalışır ve ömrü ciddi oranda azalır beni kahin falan mı zannettiniz bu kanıtlanmış bir şey.
Sen bozulacak yazmışsın sen kesin konuşmuşsun ama bozulabilir yazsan daha DOĞRU olurdu.

Şaka gibi yorumlar var, her şeyi anladım tamam ekran kartının ömrünün kısalacağını düşünüyor olabilirsiniz, bu kabul edebileceğim bir yorum fakat "normal bir ekran kartı günde en fazla 7 saat oyun oynanması için tasarlanır" cümlesi saçmalıktan başka bir şey değil. Oyun oynarken sürekli voltaj dalgalanmaları vs. olduğundan dolayı örneğin 80 fps'den 40 fps'e düştüğünde daha fazla yorulduğu, zarar gördüğü tarzında bir yazı okumuştum. Tabii bu bilginin doğruluğu hakkında net bir bilgim yok fakat herhangi bir ekran kartı sonuçta mining yapılıyor diye 10 yıl çalışacakken 1 sene de bozulmaz. 65-70 dereceleri geçirmedikten sonra çok bir problem olacağını düşünmüyorum. Ömrünü kısaltır mı ? belki belli bir oranda kısaltır ama bu çok radikal bir sayı olmaz bana göre.

Yeni yeni dijital madencilik işlerine ilgim başladı da denemek için biraz yapıyorum. 1660 Super ekran kartım 27 MH/S ile 50 derecede stabil olarak çalışıyor. Bu değerlerde ekran kartımı 1 ay boyunca sürekli çalıştırırsam tahmini olarak ne kadar yıpranır? Ekran kartın çöp olur diyenler de var, bir zararı olmaz diyen de. Ayrıca daha 4-5 aylık bir ekran kartı garantisi devam ediyor. Bu dijital madencilik kartıma çok zarar verir mi? Vermezse yapmayı planlıyorum.

Teknoloji işi şans işi hocam 1 haftada dayanabilir 1 yılda.

Yeni yeni dijital madencilik işlerine ilgim başladı da denemek için biraz yapıyorum. 1660 Super ekran kartım 27 MH/S ile 50 derecede stabil olarak çalışıyor. Bu değerlerde ekran kartımı 1 ay boyunca sürekli çalıştırırsam tahmini olarak ne kadar yıpranır? Ekran kartın çöp olur diyenler de var, bir zararı olmaz diyen de. Ayrıca daha 4-5 aylık bir ekran kartı garantisi devam ediyor. Bu dijital madencilik kartıma çok zarar verir mi? Vermezse yapmayı planlıyorum.

Hocam aylık ortalama ne kadar kazandınız aynı karta sahibiz?

Geri
Yukarı