1660 Super sistem kendi kendine kapanıyor

efeehaann

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, öncelikle GTX 1660 Super, R5 1600, ASUS A320M ana kartlı, Sharkoon 650W 80+ güç kaynaklı bir sisteme sahibim. Bir süredir bilgisayarımda kendi kendine yeniden başlatma problemleri yaşıyorum. Bunun sebebinin güç kaynağından olabileceğini okudum araştırdığım kadarıyla, öncelikle bu konuda fikriniz varsa bu konudaki fikirlerinize ve bilginize ihtiyacım var.

İkinci ve daha önemli olarak ise işlemcim boştayken 39-57 derece arası gidip geliyor, ekte gördüğünüz Power package kısmında voltage 9-22 arasında inanılmaz hızlı ve kararsız şekilde değişiyor, bunun sebebi ne olabilir? Bu iki problem de güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• işlemci.png
    işlemci.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 46
Bu program ile Power ve 3D testi yapabilir misiniz? (Power testi PSU ve 3D testi Ekran Kartı için)
Herhangi bir OC yaptınız mı?
Sürücüleriniz güncel mi?
Windows Olay Görüntüleyicisinde herhangi bir hata var mı?
Herhangi bir OC yapmadım. Sürücülerim güncel. Olay Görüntüleyicisinde ''Önemli'' kısmında ''Kernel-Power'' isimli bir hata var, ''Hata'' sekmesinde ise ''Kernel Event Tracing, Heavy Load ve DistributedCOM'' şeklinde hatalar dikkatimi çekti, ekte de görsel mevcut.

3D ve Power testlerini 1 saatlik mi yaptırmalıyım?
PSU dan kaynaklı muhtemelen. İyi bir PSU değil zaten.

@poorfredo dediği testleri yap bakalım ne olacak.
PSU değiştirmem gerekecek gibi duruyor. ATX kasaya ve belirttiğim sisteme sahibim, hangi marka veya direkt hangi PSU'u önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• olay 1.png
    olay 1.png
    9 KB · Görüntüleme: 25
  • olay 2.png
    olay 2.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 25
  • olay 3.png
    olay 3.png
    10 KB · Görüntüleme: 20
  • olay 4.png
    olay 4.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 28
Kernel-Power hatası sistemin düzgün kapatılmamasından dolayı ve testler için 1 saat yeterli
Herhangi bir OC yapmadım. Sürücülerim güncel. Olay Görüntüleyicisinde ''Önemli'' kısmında ''Kernel-Power'' isimli bir hata var, ''Hata'' sekmesinde ise ''Kernel Event Tracing, Heavy Load ve DistributedCOM'' şeklinde hatalar dikkatimi çekti, ekte de görsel mevcut.

PSU değiştirmem gerekecek gibi duruyor. ATX kasaya ve belirttiğim sisteme sahibim, hangi marka veya direkt hangi PSU'u önerirsiniz?

PSU tavsiyesi olarak FSP Hydro K 500W rahat yeter, ama fiyatı biraz arttı. Daha iyi seçenek olabilir yani. PSU tavsiyesi için yeni konu açman daha iyi olur.

3D testi sona erdi, elime hiçbir veri geçmedi ancak hiçbir hata da bulmadı. Elime bir veri dosyası veya ekran görüntüsü geçmesi gerekiyor muydu?
@Mehmet A @ruzgaraz @poorfredo Power testinin hemen başında böyle bir crash verdi

Dosya Ekleri

• power crash.png
    power crash.png
    58,9 KB · Görüntüleme: 29
3D testi sona erdi, elime hiçbir veri geçmedi ancak hiçbir hata da bulmadı. Elime bir veri dosyası veya ekran görüntüsü geçmesi gerekiyor muydu?
@Mehmet A @ruzgaraz @poorfredo Power testinin hemen başında böyle bir crash verdi
O hata sanırım hep oluyor, OCCT de sorun var bildiğim kadarıyla. Ama yine o PSU iyi değil, tavsiye etmem.

Geri
Yukarı