1660 Ti ASUS ROG STRIX fan ayarı nasıl olmalı?

drakland1

Decapat
Merhaba, ASUS ROG STRIX 1660 Ti ekran kartına sahibim. Sormak istediğim şu; ekran kartımın örneğin 60 dereceye kadar hiç fan kullanmamasını istiyorum, bu ekran kartının kendi içinde bulunabilecek bir özellik midir yoksa kendimiz manuel ayarlama mı yapmalıyız? Eğer manuel ayarlama yapacaksak biraz yardımcı olur musunuz? Teşekkürler iyi forumlar.

Merhaba, ASUS ROG STRIX 1660 Ti ekran kartına sahibim. Sormak istediğim şu; ekran kartımın örneğin 60 dereceye kadar hiç fan kullanmamasını istiyorum, bu ekran kartının kendi içinde bulunabilecek bir özellik midir yoksa kendimiz manuel ayarlama mı yapmalıyız? Eğer manuel ayarlama yapacaksak biraz yardımcı olur musunuz? Teşekkürler iyi Sosyal'ler.

Ekran kartları zaten genelde 55 dereceye kadar falan fan kullanmıyor ama 1660 Ti'ı tam bilmiyorum.

Sıcaklık 55 derecenin altına indiğinde fanlar duracaktır, fanların çalışması için eşik değer 55 derece olarak belirlenmiş.

Şu anda 39 derecede kartım ama maalesef hocam 1000 rmp de olsa dönüyor. Çok da sıkıntı yok gibi sadece böyle bir özellik var mı yok mu diye sormak istedim demek ki yokmuş.

Şu anda 39 derecede kartım ama maalesef hocam 1000 rmp de olsa dönüyor. Çok da sıkıntı yok gibi sadece böyle bir özellik var mı yok mu diye sormak istedim demek ki yokmuş.
ROG Strix GTX 1660 Super'de olan özellik bu modelde neden yok anlayamadım, zira ürün sayfasında da hiç bahsedilmemiş. Belki yazılım üzerinden kontrol edilebiliyordur; şuradan GPU Tweak II yazılımını kurun:

Yeni konular

Geri
Yukarı