1660 Ti HP laptop vs 2060 Monster laptop

fixit

Kilopat
1)

monster 1.JPG

monster 2.JPG

2)

3333.JPG

Aralarında donanımsal olarak sadece ekran kartı olarak farkı var. Fiyatlarda ise 900 liralık bir fark görünüyor. Açıkcası 10000 lirayı pek geçmek istemiyorum. Hangisini seçmem daha mantıklı olur?

HP Pavilion 17 kullanıcısı olarak ikisi arasından gözün kapalı Monster. Pavilion Gaming'lerin 1660 Ti'ı Max-Q (benim 17" de %7-8 performansı düşük) ve işlemcilerinde cihazı soğutmak için katı bir throttle uygulanıyor. İşlemci ne yaparsan yap 15-20 saniye yüke binince 45W TDP'yi geçmiyor ve değiştirilemiyor. Monster'da bu değer 60W civarı diye biliyorum. Ayrıca HP 60Hz ekranın kalitesi çok kötü. 144Hz olan ise süper.

Monster konusunda çekincem şu malzeme kalitesi ve ısınma sorunu hakkında şikayetler var.Ömür boyu bakım garantisi var ama sonuçta ürünü uzun yıllar kullanacağım bundan dolayı belli süre sonra bu sorunlar sebebi ile cihazı her ay servisi göndermek istemem açıkcası. Sonuçta F/P oranını daha iyi hale getirmek için bazı şeylerde kısmaları gerekiyor. Hp'de böyle bir sıkıntı olacağını sanmıyorum sonuçta dünya markası.

Ülkenin ekonomik durumu,sürekli artan vergiler asla düşmeyen sürekli zamlanan ürünler vb. nedenler ile aynı fiyata alacağımızı hiç zannetmiyorum.Aksine aynı ürünleri daha fazla fiyata alma olasılığımızı daha yüksek görmekteyim.Bu bağlamda elimi çabuk tutmak istiyorum.
Birkaç ay önce RTX2000 serisi kart alanlar da böyle düşünüyorlardı şimdi ellerindeki kartları 2. el satmanın yollarını arıyorlar. Sen bilirsin.

Birkaç ay önce RTX2000 serisi kart alanlar da böyle düşünüyorlardı şimdi ellerindeki kartları 2. el satmanın yollarını arıyorlar. Sen bilirsin.

Parçadan ziyade sonuçta "notebook" alacağım ve bana i7-10750H ve RTX2060 ikilisinden daha iyi performans verebilecek, yeni nesil donanımlardan oluşacak hazır bir sistemi aynı fiyata alacağım imkansıza yakın geliyor. Hatta almak istediğim ürünü dahi 1 ay sonra aynı fiyata bulamama olasılığım gayet yüksek nedeni ise oldukça basit ve aşağıda.

dolar.JPG

dolar 3.JPG

Parçadan ziyade sonuçta "notebook" alacağım ve bana i7-10750H ve RTX2060 ikilisinden daha iyi performans verebilecek, yeni nesil donanımlardan oluşacak hazır bir sistemi aynı fiyata alacağım imkansıza yakın geliyor. Hatta almak istediğim ürünü dahi 1 ay sonra aynı fiyata bulamama olasılığım gayet yüksek nedeni ise oldukça basit ve aşağıda.

Eki Görüntüle 666193
Eki Görüntüle 666212
Valla dostum sen bilirsin, para senin, alacağın bilgisayar senin, karar senin.
Bundan 1.5 ay önce elemanın birisine on mesajda aynı fiyata çıkacaklar diye anlattım hiçbir şekilde inanmadı. Sana da anlatmayacağım. İstiyorsan al yani.

Vallahi dostum sen bilirsin, para senin, alacağın bilgisayar senin, karar senin.
Bundan 1.5 ay önce elemanın birisine on mesajda aynı fiyata çıkacaklar diye anlattım hiçbir şekilde inanmadı. Sana da anlatmayacağım. İstiyorsan al yani.

Konuşmaların veya konunun linkini atsana bende bakayım çok daha iyi olur benim için eğer benim tam olarak bilmediğim bir şey varsa öğrenmiş olurum ve ayrıca yeni seriler çıkana kadar beklerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı