1660 Ti i5 10300 Sistem CS:GO'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Pointless_

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
1660ti
Anakart
506LU -HN
İşlemci
i5 10300
Bu konuda birçok yazı var ama hiçbiri benim için çözüm sağlamadı. Darboğaz yaşamıyorum işlemci %40'larda GPU % 60'larda. CS'de beklediğimden düşük FPS alıyorum ve arada bir takılma denecek kadar FPS düşüşü yaşıyorum. Oyunu akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Denediklerim.
- Driverları güncellemek.
- BIOS'u güncellemek.
- NVIDIA ayarlarını değiştirmek.
- V-Sync açık kapalı denemek.
- CS:GO grafik ayarları ile oynamak.
Diğer oyunlar çok akıcı iken CS de böyle bir sorun var oyunu yeni yükledim.
Sistemim 1660 Ti i5 10300 16 GB RAM ASUS TUF laptop.

CS:GO ayarlarıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Zaten her türlü kombinasyonu denedim. RAM'lerim 2X8. oyun oynarken şarja takıp high Performans'a alıyorum. ASUS menüsünden dengeli yapmayı da denedim sonuç aynıydı. Harici bir monitörüm yok. Bahsettiğiniz (MUX) teknolojisi neden diğer oyunlarda olmuyor anlamış değilim. Forza Horizon 4 Ultra ayarlarda 100 FPS hiç düşmeden oynayabilirken neden CS de FPS düşmesi yiyeyim.

Oyun ayarlarının hepsini en düşüğe alıp çoklu CPU kullanımını etkin yaptınız mı?

@Xantern
1660 Ti ile düşük ayarlara alıp oynamak benim için çözüm değil :D Ama denemiştim evet hala akıcı değil takılmalar oluyor

Ayarları en düşüğe aldığında çoklu CPU kullanımını devre dışı bırakmış olmayasın?

Çünkü CS:GO işlemci odaklı bir oyunken forza horizon gpu odaklı bir oyun olabilir. İşlemci odaklı oyunlarda tek kanal ram düşük performans sergiler. i5 10300h ve 1650ti'lı laptop kullanıyorum. CS:GO'da tek kanal 8 GB ram ile 90-120 arası fps alırken çift kanala çıkarınca 170-250 arasına çıktı. Buna rağmen GTA 5 veya Witcher 3 gibi oyunlarda belirgin bir FPS artışı yaşamadım.

Çünkü CS:GO işlemci odaklı bir oyunken Forza Horizon GPU odaklı bir oyun olabilir. İşlemci odaklı oyunlarda tek kanal RAM düşük performans sergiler. i5 10300H ve 1650 Ti'lı laptop kullanıyorum. CS:GO'da tek kanal 8 GB RAM ile 90-120 arası FPS alırken çift kanala çıkarınca 170-250 arasına çıktı. Buna rağmen GTA 5 veya Witcher 3 gibi oyunlarda belirgin bir FPS artışı yaşamadım.

Konu sahibi çift kanal kullanıyor.

Konu sahibi çift kanal kullanıyor.
Sonradan fark ettim. O zaman çok ilginç.

Edit: Geçenlerde bir konu görmüştüm. Yine i5 10300h ile 1660ti kullanan bir arkadaşın bir CoD oyunundaki GPU kullanımı böyle düşüktü RAM'leri çift kanal olmasına rağmen. CPU kullanımı da düşük ama sanki yine de bu işlemci bu ekran kartına yetmiyor gibi geldi bana.

@atomhuro CPU kullanımı düşükse nasıl yetmeyebilir?
İşlemciyi stress testine soktuğumda gayet iyi değerler alıyorum.

Hocam sizden istediğim tek bir şey var. Bütün ayarları aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi ayarlayın. Daha sonra Dust 2 ölüm maçı girin ve kaç FPS aldığınızı söyleyin.

1642942845138.png

@Xantern 120 FPS düşmesi yok akıcı değil.
Bu arada aynı dili konuşmuyor gibiyiz. Demek istediğim bu oyunu yüksek ayarda açamayacak bir bilgisayar değil bu. Bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Grafik ayarlarını düşürdüğümde akıcı olması benim sorunumun çözüldüğü anlamına gelmiyor.
Ki zaten düşürsem de sorunum devam ediyor.
(FPS LİMİTİ KAPALI)

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 20
  • Untitled.png
    Untitled.png
    418 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı