1660 Ti İçin 500W PSU yeterli mi?

aliihsan22

Hectopat
  • I5 7400
  • Gskill 2133 MHz RAM 8 GB
  • 1050 Ti fakat 1660 Ti ile değiştirmeyi düşünüyorum
  • Cooler master masterbox 5 beyaz kasa
  • 500W PSU, 80+ değil.

Sizce 1660 Ti alsam PSU yeterli mi veya işlemciden dolayı darboğaz olur mu? Başka bir sitede %29 yani çok olmaz yazıyordu ama sizinde tavsiyenizi merak ediyorum.
Eğer olmuyorsa i5 9400F ile değiştirirsem mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çalışması için minimum gerekli değer 450W. Ancak ileriye dönük olması, daha sonraları OC desteğinin de mümkün olabilmesi açısından tavsiyem minimum 550W 80+ bir PSU almanız. Ayrıca 12V kanalından verebildiği güç de önemlidir. Marka açısından belli başlı markalara bulaşmadığınız durumda (Hadron,Everest,Frisby,Redrock vs.) sorun yaşamazsınız.
Çalışması için minimum gerekli değer 450W. Ancak ileriye dönük olması, daha sonraları OC desteğinin de mümkün olabilmesi açısından tavsiyem minimum 550W 80+ bir PSU almanız. Ayrıca 12V kanalından verebildiği güç de önemlidir. Marka açısından belli başlı markalara bulaşmadığınız durumda (Hadron,Everest,Frisby,Redrock vs.) sorun yaşamazsınız.

Çözüm
İleriye dönük olarak 550w 80+ sertifikalı olmasına dikkat edin sisteminizin en önemli parçalarından birisi PSU'dur. Everest, Dark, Frisby gibi markalara bulaşmadan devam edin ve 80+ sertifikası olmasına dikkat edin. Ne için i5 9400f yapacağınızı anlamadım daha açık belirtiniz.

Darboğaz olabilir mi yani i5 7400 değiştirmem gerekir mi?
İleriye dönük olarak 550w 80+ sertifikalı olmasına dikkat edin sisteminizin en önemli parçalarından birisi PSU'dur. Everest, Dark, Frisby gibi markalara bulaşmadan devam edin ve 80+ sertifikası olmasına dikkat edin. Ne için i5 9400f yapacağınızı anlamadım daha açık belirtiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı