1660 Ti MaxQ ve Ryzen 7 3750H vs 1650 Ti ve i5 10300H

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Evet arkadaşlar sizce hangi ikili daha iyi FPS verir ve render konusunda beniz üzmez?

Son düzenleyen: Moderatör:
10300H + 1650 Ti tabii ki, Ryzen 7 3750H denilen işlemci 1660 Ti ile CPU Intensive tarz oyunlarda bariz bir şekilde darboğaz yapıyor, render konusunda ise yine saf çekirdek gücü olarak tekli ve çoklu çekirdekte 10300H'ın üstünlüğü var, alabiliyorsanız 10300H + 1660Ti'lı olan modeli alın.

Hocam galiba konu ile ilgili fazla bilginiz yok bu işlemcilerin benchmarklarına bakmanızı tavsiye ederim hani tabii ki de 1660 Ti maxq deseniz anlardımda :D i5 10300H fazlasıyla iyi R7 3750 h a göre

Hocam renderler uğraşıyor musunuz ya da yayın açıyor musunuz? Böyle işlerde AMD Ryzen 7 daha performanslı sonuç verir, ayrıca AMD tarafının ekran kartı da daha iyi.

Hocam galiba konu ile ilgili fazla bilginiz yok bu işlemcilerin benchmarklarına bakmanızı tavsiye ederim hani tabikide 1660ti maxq deseniz anlardımda :D i5 10300h fazlasıyla iyi r7 3750 h a göre

Açtığınız konunun cevabını bir nevi vermişsiniz zaten.
Hocam renderler uğraşıyor musunuz ya da yayın açıyor musunuz? Böyle işlerde AMD Ryzen 7 daha performanslı sonuç verir, ayrıca AMD tarafının ekran kartı da daha iyi.

Masaüstü tarafında dediğiniz gibi workstation temelli işsel yüklerin programlanması/renderlanması/hesaplanması noktasında Ryzen 7 serisinin üstünlüğü açık bir şekilde belli zaten, ancak durum laptoplarda öyle değil maalesef, Intel işlemcilerin liderliği dizüstülerde ön planda şu an.

Açtığınız konunun cevabını bir nevi vermişsiniz zaten.

Masaüstü tarafında dediğiniz gibi workstation temelli işsel yüklerin programlanması/renderlanması/hesaplanması noktasında Ryzen 7 serisinin üstünlüğü açık bir şekilde belli zaten, ancak durum laptoplarda öyle değil maalesef, Intel işlemcilerin liderliği dizüstülerde ön planda şu an.
Ben fikir almak istedim hocam bir sorum daha olacak size sizce bütçemi biraz esnetip i510300h yerine i710750h almalımıyım ?
Renderla uğraşıyorum ve benim oynadığım oyunlarda 1650ti rahatlıkla kaldırıyor ultra bağımlısı bir insan değilim siz galiba masaüstü pc olarak algıladınız o yüzden cevabınız biraz yanlış oldu yine de teşekkürler cevaplarınız için arkadaşlar

Ben fikir almak istedim hocam bir sorum daha olacak size sizce bütçemi biraz esnetip i510300h yerine i710750h almalımıyım ?

Renderla uğraşıyorum ve benim oynadığım oyunlarda 1650ti rahatlıkla kaldırıyor ultra bağımlısı bir insan değilim siz galiba masaüstü pc olarak algıladınız o yüzden cevabınız biraz yanlış oldu yine de teşekkürler cevaplarınız için arkadaşlar

Çalıştığınız alanda yaptığınız işlemlerin yoğunluğuna ve ağırlığına bağlı olarak çok daha hızlı ve seri bir şekilde işlemlerinizi halletmek istiyorsanız 10750H da alabilirsiniz, ama 10300H + minimum 16 GB RAM'li bir sistem genel anlamda bazı istisnalar haricinde iş yükü odaklı uygulama ve çalışmaların çoğunda yeterli gelecektir.

Geri
Yukarı