R7 3750H + 1660 Ti vs GTX 1650 + i5 10300H laptop

Bildiğim kadarıyla ryzenin söylediğin modeli intelin i5 9. nesilden bile düşük seviyede. Yani yapar gibime geliyor. https://www.hepsiburada.com/hp-15-e...MIysTK7r6q6QIVg-AYCh0K_ws9EAYYASABEgKVWvD_BwE almak istediğin laptop sanırım bu. Bu civarda fiyata bende laptop bakıyorum. İstersen şu başlığa bakabilirsin. 8000TL laptop önerisi - Technopat Sosyal

Kesinlikle katılıyorum. İntel 10.Nesil ile beraber performans konusunda zaten çok iyi bir grafik çiziyor. Uzun ve kısa vadede bence İntel ve GTX 1650 tercihiniz olmalıdır.

R7 3750 h darboğaz yapar mı? Ya da bir sıkıntı çıkarır mı çünkü Ryzen'in mobil işlemcilerini kimse önermiyor.

Ryzen'e laf atan arkadaşlar galiba 7/24 yayın ve render yapıyor :D. GTX 1660 Ti almanızı kesinlikle öneririm r/ 3750H i5 8300H ve i5 9300H arası bir işlemcidir. Ve PUBG için emin olun GTX 1660 Ti en iyisi sizi uzun vade götürür çünkü bellek hafızası 6 GB dır bu da ileri zamanlardaki oyunları oynayabilmeniz demektir belleği 4 GB olsa bile 1660 Ti tercih edilmelidir lütfen boş boş Intel fan boyluğu yapmayın.
Ryzen 7 3750H RAM inizden yaklaşık 1.87 GB kullanıcaktır bu yüzden alır almaz bence 16 GB RAM'e yükseltme yapın ve bu özelliklerle 6, 7, 8 yıl dizüstü bilgisayarınızla mutlu mesut yaşayınız.

Ryzen'e laf atan arkadaşlar galiba 7/24 yayın ve render yapıyor :D. GTX 1660 Ti almanızı kesinlikle öneririm r/ 3750H i5 8300H ve i5 9300H arası bir işlemcidir. Ve PUBG için emin olun GTX 1660 Ti en iyisi sizi uzun vade götürür çünkü bellek hafızası 6 GB dır bu da ileri zamanlardaki oyunları oynayabilmeniz demektir belleği 4 GB olsa bile 1660 Ti tercih edilmelidir lütfen boş boş Intel fan boyluğu yapmayın.
Ryzen 7 3750H RAM inizden yaklaşık 1.87 GB kullanıcaktır bu yüzden alır almaz bence 16 GB RAM'e yükseltme yapın ve bu özelliklerle 6, 7, 8 yıl dizüstü bilgisayarınızla mutlu mesut yaşayınız.
Öncelikle fanboyluk nedir onu arastırın. Biz burda testlere göre konuşuyoruz ve ortada ömrü tükenmek üzere olan bir işlemci var. Belkide ryzen 4. Nesil ile karıştırdınız fakat ryzen 3. Nesil laptop işlemcileri o kadarda iyi değil.

Öncelikle fanboyluk nedir onu arastırın. Biz burada testlere göre konuşuyoruz ve ortada ömrü tükenmek üzere olan bir işlemci var. Belkide Ryzen 4. nesil ile karıştırdınız fakat Ryzen 3. nesil laptop işlemcileri o kadar da iyi değil.

i5 9300H'a yakın bir işlemci ve Intel'den daha az ısınıyor ben bizzat kullandım siz test diyorsunuz :).

i5 9300H'a yakın bir işlemci ve Intel'den daha az ısınıyor ben bizzat kullandım siz test diyorsunuz :).
Siz ryzen i kullanmışsınız i5 9300h ı değil ki intel in 9. Nesil işlemcileri facia denilebilecek noktada söz konumuz 10300h değerlendirirken sanki 9300h ile 10300h aynı islemciymis gibi bahsetmeniz ilginç

PUBG oynayacağım diyorsun gidip işlemciye yöneliyorsun. Hahaha, güldürdün kanka sağ ol.

Size görede işlemci Celeron olsunda, GPU 1660 Ti olsa da olur...
AMD mobil işlemcilerde, masaüstü performansını yakalayamadı, anlayın artık. Şu an mobil H serisi işlemcilerde Intel rakipsiz. Ama Ryzen 4000 serisi gelince işler değişebilir. Bu durum GPU'da da aynı. Umarım Big Navi mimarisine sahip mobil GPU'larda durum değişir...

PUBG oynayacağım diyorsun gidip işlemciye yöneliyorsun. Hahaha, güldürdün kanka sağ ol.
Hikaye oyunu olmadığı için işlemciye yönelmesi çok normal. Bence bilgilerinizi tazeleyin. FPS oyunları ağırlıklı olarak ekran kartına değil, işlemciye yüklenir.

Ayrıca I5-9300H ve R7-3750H arasında gayet ciddi bir fark var. Kıyaslanamaz.

Size görede işlemci Celeron olsunda, GPU 1660 Ti olsa da olur...
AMD mobil işlemcilerde, masaüstü performansını yakalayamadı, anlayın artık. Şu an mobil h serisi işlemcilerde Intel rakipsiz. Ama Ryzen 4000 serisi gelince işler değişebilir. Bu durum GPU'da da aynı. Umarım Big Navi mimarisine sahip mobil GPU'larda durum değişir...

Arkadaşlar şimdi derin derin araştırdım haklısınız DotA 2'de 60FPS fark atmış vay be cahilmişim biraz umarım tilt etmedim :D.

Geri
Yukarı