1660 Ti mı 1660 Super mi?

• Konuyu başlatan Sweak
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 3B
Teşekkür ederim tekrardan biraz daha düşünüp bir şeyler ayarlamaya çalışacağım umarım sorun yaşamam.

AMD kronik sorunu diye yazılar okuduğum için değiştirmek istedim tekrar AMD aldığım zaman kendini kapatırsa falan diye pişman olmak istemedim.
Eski ekran kartında olan bir kronik problemi yeni ekran kartında da olacağını mı sanıyorsunuz gerçekten? Ona bakarsak Iphone 6 kullanan adamda sırf Whatsapp indiremiyor diye Iphone 14 yerine Samsung'a geçmeli. Çünkü Iphone 6'da Whatsapp indiremiyordu.

Ustam ben AMD kullanmak istemiyorum uzun süredir kullandığım için değişiklik yapmak istiyorum ve Ti mı yoksa super mi daha iyi onu soruyorum benim bildiğim benchmarklardan Ti daha iyi. Ama Ti'ın da üreticileri var (Asus/Galax) vb bunların arasında da ciddi fiyat farkı var o önemli mi onu merak ediyorum.

Hocam Ti ve süper arasında %5-10'luk fark vardır ve açıkçası 1000 TL değmez.(marka olarak ASUS en iyilerindendir ama çok takmayın markaları. Bütçenize uygun olanını alın)

Son düzenleme:
Eski ekran kartında olan bir kronik problemi yeni ekran kartında da olacağını mı sanıyorsunuz gerçekten? Ona bakarsak Iphone 6 kullanan adamda sırf Whatsapp indiremiyor diye Iphone 14 yerine Samsung'a geçmeli. Çünkü Iphone 6'da Whatsapp indiremiyordu.
Rx 580'in eski bir kart olduğunu bilmiyordum hiç araştırmamıştım şimdi baktımda teşekkürler bilgi için.

@Sweak Bütçeni bilmiyorum ancak illa NVIDIA alacaksan da 3050 veya 2060 al.

Konudaki kartlar arasından ise 1660 Ti daha iyi.

Modeller arası farklara gelecek olursak, soğutma ve 50-100 MHz haricinde farkları olmuyor. Soğutması güzel bir model almak daha iyi olacaktır tabii ki ama fiyat farkı da çok olmamalı.

Konudaki kartlar arasından ise 1660 Ti daha iyi.
Böyle dediğinizde işin içine RX6600'de giriyor ve performans anlamında 1660Tİ'dan daha iyi.

RX6600 ile RTX 2060 arasındaki fark GTX 1660Tİ'daki kadar fazla değil. Hatta DLSS ile RTX 2060 ya aynı FPS'yi ya da daha fazlasını veriyor fakat AMD tarafında da FSR var.

Rx 580'in eski bir kart olduğunu bilmiyordum hiç araştırmamıştım şimdi baktımda teşekkürler bilgi için.
Biri 2017 biri 2021 kartı hocam. Aradaki 4 yılda mimari ve sürücü yapısı çok değişti. En basitinden NVIDIA bile Pascal, Turing ve Ampere olmak üzere 3 mimari kullandı. Aynı şekilde AMD'de her seri için farklı yani toplamda 3 mimari kullandı.

Böyle dediğinizde işin içine RX6600'de giriyor ve performans anlamında 1660Tİ'dan daha iyi.
Konu sahibinin konu içeriğinde belirttiği kartlar arasından demek istedim. Birisine şahsi bir cevap vermek istesem alıntılardım. Mesaj yazan kişilerin önerilerinden bağımsız, sadece konu sahibinin konu mesajına yorum yaptım.

AMD kronik sorunu diye yazılar okuduğum için değiştirmek istedim tekrar AMD aldığım zaman kendini kapatırsa falan diye pişman olmak istemedim.
Hocam RX 6600 öneririm. Sorunuza gelecek olursak üretici çok bir fark yaratmaz, birini aldım diğerini almadım diye pişmanlık duymazsınız. Hangisi fiyat olarak uygunsa onu alın. Şunu belirteyim sadece Tİ serisinde Asus TUF ve Asus Phoenix serisi ısınan kartlardır. Zaten tek fanlı olarak üretildiler, performans olarak aralarında gözle görülür bir fark yok fakat ısı farkı vardır. O kartlar sıcak çalışması için üretilmiş kartlardır Phoenix veya TUF alsanız dahi performans olarak çok bir fark görmezsiniz. Fakat her şey bir yana tabii ki RX 6600 öneririm çünkü performans anlamında GTX 1660 Tİ aldığınıza pişman olursunuz. Daha performanslı bir kart varken gidip Nvidia Fanboyluğun lüzmu yok. Driver sorunu yaşarsanız eğer yine, düzgün bir driver sürümü bulup ona geçersiniz onda kalırsınız daha düzgünü çıkana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı