1660 Ti sıcaklık değerleri normal mi?

Kasanızda kaç tane fan var birkaç yerde kasanın tek fanlı olduğunu gördüm.
Düzeltme : Sizin yazınız sayesinde fark ettim, kasa modelini Spec Delta RGB sandım meğer Spec 05 modeliymiş, Spec Delta RGB kasada 3 önde 1 arkada 4 fan var fakat Spec 05 kasası sadece tek fanla geliyor siz ekleme yapmazsanız. Bu yüzden tekrardan söyleme gereği duyuyorum, ekran kartı modeliniz tek fanlı olduğu için ve kasa fan sayınız da az ise bu değerler gayet normal geliyor bana.
Ekran kartı tek fan kasanın üstünde 2 fan.

2-3 yıllık kasa macunu sorun yapar mı?
Ekran kartının garantisi devam ediyor mu ? 3 yıllık diye biliyorum. Eğer ki devam ediyorsa servise macun değişimi için yollamanızı tavsiye ediyorum.

Düzeltme: Sizin yazınız sayesinde fark ettim, kasa modelini Spec Delta RGB sandım meğer Spec 05 modeliymiş, Spec Delta RGB kasada 3 önde 1 arkada 4 fan var fakat Spec 05 kasası sadece tek fanla geliyor siz ekleme yapmazsanız. Bu yüzden tekrar söyleme gereği duyuyorum, ekran kartı modeliniz tek fanlı olduğu için ve kasa fan sayınız da az ise bu değerler gayet normal geliyor bana.

Ekran kartının garantisi devam ediyor mu? 3 yıllık diye biliyorum. Eğer ki devam ediyorsa servise macun değişimi için yollamanızı tavsiye ediyorum.

Kendim yapamıyor muyum macun işlemini?

Kasada normalde önde 1 tane fan olması siz ekleme yaptıktan sonra diğer fanı üstemi aldınız? Bir de fanlar hangi yöne doğru hava veriyor.

Pek bilgim yok da fanlar hakkında Biraz daha açıklar mısınız?
Kasada normalde önde 1 tane fan olması lazım siz ekleme yaptıktan sonra diğer fanı üstemi aldınız? Bir de fanlar hangi yöne doğru hava veriyor.

2 Fan mı 5 Fan mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16,9 KB · Görüntüleme: 23
Kendim yapamıyor muyum macun işlemini?
İşlemci macunu olsa kendiniz yapabilirsiniz de ekran kartlarında müdahale etmenizi pek önermiyorum, ayrıca garantisi devam eden bir karta macun değiştirme işlemini servis dışında yapılır veya yaptırılırsa garanti kapsamı dışına çıkıyor diye biliyorum kartı. Garantisi devam ediyorsa gönderin bence kartı güzel bir bakımı yapılsın, kendim de garantisi devam eden kartımda öyle yapıyorum.

2 fanmış peki o fanlar üstte ise hangi yöne veriyor havayı dışarımı içerimi.

Sanırım dışarı elimi koyduğumda fanlara elim soğuyor.
İşlemci macunu olsa kendiniz yapabilirsiniz de ekran kartlarında müdahale etmenizi pek önermiyorum, ayrıca garantisi devam eden bir karta macun değiştirme işlemini servis dışında yapılır veya yaptırılırsa garanti kapsamı dışına çıkıyor diye biliyorum kartı. Garantisi devam ediyorsa gönderin bence kartı güzel bir bakımı yapılsın, kendim de garantisi devam eden kartımda öyle yapıyorum.

Var işlemci macunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı