GTX1660 Ti sıcaklık değerleri normal mi?

Mustafafnt

Hectopat
Ekran kartım: MSI GeForce GTX1660 Ti Gaming X 6 GB.
Kasa: Xigmatek Venom X 650W.

Oynadığım oyunlar Mount & Blade II: Bannerlord, The Witcher 3 wild hunt, World War Z gibi oyunları oynuyorum en yüksek ayarlarda. Yük altında 70-75 derece. Eylül'den beri termal macunu yapılmadı. Garantisi olduğu içinde açmadım koronavirüsden dolayı da servise veremiyorum. Kasam mesh değil bence o yüzden de sıcaklıklar yüksek sizce sıcaklıklar iyi mi yoksa kasamın camını açmalı mıyım sıcaklık değerlerinin düşmesi için?

Son düzenleyen: Moderatör:
79-80 dereceden yukarı çıkarsa uzun sürede sorun çıkartabilir. Ama dediğiniz gibi 70-75 derecedeyse pek dert etmenize gerek yok.

Ekran kartım: MSI GeForce GTX1660 Ti Gaming X 6 GB.
Kasa: Xigmatek Venom X 650W.

Oynadığım oyunlar Mount & Blade II: Bannerlord, The Witcher 3 wild hunt, World War Z gibi oyunları oynuyorum en yüksek ayarlarda. Yük altında 70-75 derece. Eylül'den beri termal macunu yapılmadı. Garantisi olduğu içinde açmadım koronavirüsden dolayı da servise veremiyorum. Kasam mesh değil bence o yüzden de sıcaklıklar yüksek sizce sıcaklıklar iyi mi yoksa kasamın camını açmalı mıyım sıcaklık değerlerinin düşmesi için?
Doğal bir durum lakin yine de siz Fan devrini elle arttırınız daha sağlıklı olucaktır GPU için.

Tehlikeli denecek kadar yüksek değil sıcaklıklarınız, orta-üst seviyede. Sıkıntı yaşamazsınız fakat yine de kasa temizliği yapabilirsiniz.

Hocam geçen işlemci soğutucusu aldığım için kasayı açmıştım kasada herhangi bir toz yok çünkü toz filtresi var kasanın önünde kasa temiz fakat ekran kartı garantili olduğu için açamıyorum.
Doğal bir durum lakin yine de siz fan devrini elle arttırınız daha sağlıklı olacaktır GPU için.

Hocam fan devrini kaç yapmamı önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı