1660 Ti sistem oyun oynarken ani kasma

Zhouge

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar iyi forumlar.

Sistemim.

Gıgabyt Z390 Aorus Elite-CF
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (ggdr6 6 GB 192bit)
İşlemci ıntel® core™ i7-8700 CPU @ 3.20GHz, 3192 MHz, 6 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
2x8GB HyperX RAM 3200MHz.

Bilgisayarımda 2 adet M.2 SSD, 1 adet hard disk bulunmakta. Windows'um M.2'de kurulu (240GB) ve sadece Windows yüklü oraya.

Gelelim sorunuma.

Sıkıntısız her oyunu Full grafiklerde oynayabiliyorum. Lakin son zamanlarda Valorant veya benzeri oyunlarda oyunu oynarken 15-20 dakika sonra oyun öyle bir kasmaya başlıyor ki hareket edemiyor karakter. Bazen 15-20 sn içinde bazen 2-3 dk sürüyor ve geçtikten sonra bunu kısa bir süre içinde tekrar tekrar yapıyor. Temizliğini yeni yaptım açıkçası benden temiz. Termal macununu değiştirdim.

FPS düşmüyor.
Tüm sürücülerim güncel.

Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşta fazla bir değer. Ya siz macunu fazla sürdünüz, ya da soğutucu bloğu tam oturtamadınız. Aldığınız macunun markası nedir?
İşin kötü tarafı 3-4 yıl önce aldığım sıvı soğutma cihazının macunu.
Yarın ilk işim değiştirmek olacak ve sanırsam fazla sürmüş de olabilirim.

Valoranta girdiğim gibi %70 li değerlere çıktı normal bir değer ama valorant gibi bir oyuna girer girmez ısının birden artması olayı can sıkıcı.

İşin kötü tarafı 3-4 yıl önce aldığım sıvı soğutma cihazının macunu.
Yarın ilk işim değiştirmek olacak ve sanırsam fazla sürmüş de olabilirim.

Valorant'a girdiğim gibi %70'li değerlere çıktı normal bir değer ama Valorant gibi bir oyuna girer girmez ısının birden artması olayı can sıkıcı.

Sıcaklık değerlerinizi iyi takip edin. HWiNFO programı ile oyun sırasında oluşan maksimum sıcaklığı da ayrıca görebilirsiniz.

Sıcaklık normal bence de. Windows güncellemelerini de kontrol etmenizi öneririm. Arka planda windows güncellemesi olmasa da bir şeyler çalışıyor bence. Ayarlardan güncellemeleri kontrol edip restart atmanızı öneririm.

Sıcaklık normal bence de. Windows güncellemelerini de kontrol etmenizi öneririm. Arka planda windows güncellemesi olmasa da bir şeyler çalışıyor bence. Ayarlardan güncellemeleri kontrol edip restart atmanızı öneririm.
güncellemelerim tam. ve sadece 1 defa yaşamadım 1 hafta içerisinde 4-5 defa ve az önce sistemde açık uygulama yokken tekrar yaşadım.
Oyundayken normal bir değer aslında.
Sıcaklık max. 75 e en kastığı durumda cıkıyor oyun oynarken gayet doğal bir sıcaklık diye düşünüyorum ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı