GTX 1660 Ti bilgisayar oyun oynarken çöküyor

TheRealSnipez

Centipat
Daha fazla  
RAM
8x2 16 GB Ballistix 2933mhz
SSD veya HDD modeli
HDD 1TB WD BLUE / SSD 500 GB CRUCİAL
Ekran kartı
MSİ 1660 Tİ OC 6GB
Anakart
MSİ H310M PRO
İşlemci
İNTEL İ5 9400F
Merhaba öncelikle. Bu aralar bilgisayarımda yeni bir sorunla karşılaşmaya başladım. Durduk yere oyunlarda önce ses kasması oluyor ardından komple ses görüntü gidiyor ve kapa aç yapmadan asla çözemiyorum bu problemi. Az önce tekrardan yaşadım CS:GO 2 oynarken ses kasması oldu ve görüntü ses gitti. Tekrardan açtım bilgisayarı ve oyuna da giremedim. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Merhaba öncelikle. Bu aralar bilgisayarımda yeni bir sorunla karşılaşmaya başladım. Durduk yere oyunlarda önce ses kasması oluyor ardından komple ses görüntü gidiyor ve kapa aç yapmadan asla çözemiyorum bu problemi. Az önce tekrardan yaşadım CS:GO 2 oynarken ses kasması oldu ve görüntü ses gitti. Tekrardan açtım bilgisayarı ve oyuna da giremedim. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Donanımlarınız durumu iyi mi bu iş pek yazılımsal duran bir şey değil gibi ekran kartınızın verileri nasıl? Sıcaklıklar vesaire ayrıca sistemi normal kullanırken bir şey oluyor mu?

Format atıp temiz kurulum yaparsan sorunun çözülür gibi duruyor.

Artı -1 Eksi
Donanımlarınız durumu iyi mi bu iş pek yazılımsal duran bir şey değil gibi ekran kartınızın verileri nasıl? Sıcaklıklar vesaire ayrıca sistemi normal kullanırken bir şey oluyor mu?
hocam sıcaklıklar gayet iyi kontrol ediyorum hep. Başka bir problem olmalı.

Format atıp temiz kurulum yaparsan sorunun çözülür gibi duruyor.
pek format atma taraftarı değilim ama çözüm bulamazsam atıcağım sanırım.

hocam sıcaklıklar gayet iyi kontrol ediyorum hep. Başka bir problem olmalı.

pek format atma taraftarı değilim ama çözüm bulamazsam atıcağım sanırım.
Böyle sorunları çözmeye çalışırken her yolu deneye deneye, cmd'den işlep yapa yapa, kayıt defteri yok bios ayarı falan derken sistem daha da sıkıntıya giriyor. Atıyorsun formatı, çözülüyor dertler. Sene 2012 olsa da kotalı 20GB internet kullanıyor olsak, kurtarmaya çalış derim ama sınırsız internet, hız desen herkeste en az 100Mbit. Format atıp eski uygulamaları yüklemen en fazla 3 saatini alır.

Hocam sıcaklıklar gayet iyi kontrol ediyorum hep. Başka bir problem olmalı.

Pek format atma taraftarı değilim ama çözüm bulamazsam atacağım sanırım.

Yazılım ile alakalı bir sorun var mı ona bakalım ilk öncellikle DDU indirip ekran kartı driverini tamamen yok edin ardından güncel driveri NVIDIA'nın sitesinden edinin ve tekrardan seviyeli bir şekilde test edin ilk girin Google'a açın bir sürü sekans ekran kartına ufak yük binsin nasıl olsa donanım hızlandırmaya sahip eğer kapatmadıysanız. sonra da risk alın ve bir oyun açın deneyin.

Geri
Yukarı