1660 Ti sistemde Far Cry 6 30 FPS veriyor

sevgiicin

Hectopat
Kartımı fazla kullanmadım kozmetik ya da vuruk kırık cıkık yok. Hiçbir PC'ye takılmadı sadece kendi PC imde duruyor ve çok az kullandım. Az önce son güncellemeyi yükledim Windows formatladım ama sorun aynı.

Fakat bir şey yakaladım. Far Cry 6 kalite testi başladığında 160 küsur FPS'yi çeyrek saniye görüyorum (PC reset atınca) sonra hep 3 ya da 5 alıyorum. Sorun diğer oyunlarda da aynı.

Sıcaklık normal fanlara baktım saglıklı. OC yok. DDU diye bir şey varmış yüklesem şansım var mı fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartımı fazla kullanmadım kozmetik ya da vuruk kırık cıkık yok. Hiçbir PC'ye takılmadı sadece kendi PC imde duruyor ve çok az kullandım. Az önce son güncellemeyi yükledim Windows formatladım ama sorun aynı.

Fakat bir şey yakaladım. Far Cry 6 kalite testi başladığında 160 küsur FPS'yi çeyrek saniye görüyorum (PC reset atınca) sonra hep 3 ya da 5 alıyorum. Sorun diğer oyunlarda da aynı.

Sıcaklık normal fanlara baktım saglıklı. OC yok. DDU diye bir şey varmış yüklesem şansım var mı fikri olan var mı?
Ayarlarını ve işlemcini tahmin etmeye çalışıyorum.

İşlemciniz nedir? Kaç GB RAM var?

16 GB 3600 Dual Ryzen 2600

İşlemciniz nedir? Kaç GB RAM var?

Hocam bir şey keşfettim VRAM sorunum olabilir. En düşüğe getirdim kaliteyi 14 FPS'ye çıktım. Bilmiyorum VRAM Full kırmızı far kalite ekranında! Far Cry 7 civarı istiyor altta baktıgımda... 6 ya kadar düşürdüm ama daha nasıl dusurebilirim ki? Bir gariplik var ama :(

Ekran Görüntüsü

Dosya Ekleri

• Adrrsız.png
    Adrrsız.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

Geri
Yukarı