1660 Ti vs 3050 Ti

deafiduck

Femtopat
Daha fazla  
Bir 3 ay önce falan https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-leopard-10sdr-412xtr-intel-core-i7-10750h-16gb-256gb-ssd-gtx1660ti-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000WVCL3?magaza=DOLGUN+TEKNOLOJİ&url_src=and-product-detail bu bilgisayarı satın almıştım ama bilgisayardan cızırtı ve fan sesi gelmeye başladı servise götürdüm. İade değişim hakkım olduğu söylendi. Başta değişim istedim, stokta yok diye iade verdiler, sonra biraz araştırdım da birkaç kişide daha cızırtı sorununun olduğunu gördüm. Normalde bilgisayar stoğa geldiği zaman size tekrar gönderebiliriz demişlerdi ama içime tam sinmedi. O esnada da https://www.hepsiburada.com/asus-ro...magaza=Hepsiburada&url_src=and-product-detail bu bilgisayarı gördüm. Bilgisayarı şu an satım aldım. Henüz gelmedi ama bu sefer de 3050 Ti almakla hata mı yaptım diye düşünmeye başladım. 1660 Ti daha mı iyidir, beni aratır mı? Mühendislik öğrencisiyim, oyun da oynuyorum.

İade ettiğiniz cihazın daha performanslı olduğu bir gerçek ancak yeni gelecek cihaz sorunsuz ise yani sizi servisle falan uğraştırmayacaksa aradaki fark görmezden gelinebilecek bir fark.

Msi cihazda ısınma problemi de var gibiydi 90 95 dereceleri görüyordu bu bilgisayarda yok diyorlar ama acaba riske girip tekrar alsam mı diye düşünmeye başladım ekran kartı açısından mı daha performanslı olduğunu düşündünüz
İade ettiğiniz cihazın daha performanslı olduğu bir gerçek ancak yeni gelecek cihaz sorunsuz ise yani sizi servisle falan uğraştırmayacaksa aradaki fark görmezden gelinebilecek bir fark.

1660 Ti neredeyse tüm testlerde biraz daha yüksek performans sunsada daha yeni nesil bir ekran kartının da teknoloji avantajı var. Ben 3050Ti alırdım. Artık 1xxx serisinin devri bitti.

Msi cihazda ısınma problemi de var gibiydi 90 95 dereceleri görüyordu bu bilgisayarda yok diyorlar ama acaba riske girip tekrar alsam mı diye düşünmeye başladım ekran kartı açısından mı daha performanslı olduğunu düşündünüz
Evet erkan kartı 1660ti daha performanslı ama söylediğim gibi Asus sorunsuz bir cihaz ise kesinlikle tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı