1660 Ti vs RX 5600 XT

RX5600 XT tavsiye ederim. Bu arada hocam alacaksanız MSI RX 5600 XT MECH OC isimli modeli almanızı tavsiye ederim. Galiba farklı bir BIOS kullanıyormuş ve diğer manuel olarak OC edilmiş RX 5600 XT modellerinden daha iyi perfonmans veriyormuş. Ben öyle görmüştüm Sosyal'de gezinirken. Soğutması güzel bir kart. GTX 1660ti'yi rahatlıkla geçiyor, yazılımsal sorunları RX 5700 XT'de ki gibi aşırı can sıkıcı değil hatta çoğu kişi yeni güncellemeler sayesinde sorun kalmadığını belirtmiş. RX 5600 XT alın hocam güzel RTX 2060-2060 Super ayarında bir karttır kendisi.

5600XT ve nokta.
yayın için o daha iyi olur yani ?
RX5600 XT tavsiye ederim. Bu arada hocam alacaksanız MSI RX 5600 XT MECH OC isimli modeli almanızı tavsiye ederim. Galiba farklı bir BIOS kullanıyormuş ve diğer manuel olarak OC edilmiş RX 5600 XT modellerinden daha iyi perfonmans veriyormuş. Ben öyle görmüştüm Sosyal'de gezinirken. Soğutması güzel bir kart. GTX 1660ti'yi rahatlıkla geçiyor, yazılımsal sorunları RX 5700 XT'de ki gibi aşırı can sıkıcı değil hatta çoğu kişi yeni güncellemeler sayesinde sorun kalmadığını belirtmiş. RX 5600 XT alın hocam güzel RTX 2060-2060 Super ayarında bir karttır kendisi.
yayın amaçlı nvidia al demişler ama kararsız kaldım. Bu 5600 xt iyi derseniz onu alayım ben ?
Vatandan en üst modeli Top edition ROG strix 3100 TL bandına aldım. Ben böyle bir kart görmemişem. :D Şaka bir yana bıos güncellemesi ve biraz O.C ile 2060S kafa kafaya bazı oyunlara geçmekte. Bu arada 2 hafta falan olacak, bir kere mavi ekran almadım. Karta güncellemede yaptım, FPS düşmesi vs ile de karşılaşmadım. Sorun alanlara hala hayretle bakıyorum.
Yayın için ısrarla nvida al diyorlar ve benim hiç bir bilgim yok. Eğer bu işini görür derseniz bu tarz oyunlar için bunu alayım ?
5600XT; 2060'dan güçlü, 2060 Super'den güçsüz bir kart. 1660 Ti'den daha güçlü doğal olarak.
yayın için hangisi mantıklı peki

yayın için o daha iyi olur yani ?

yayın amaçlı nvidia al demişler ama kararsız kaldım. Bu 5600 xt iyi derseniz onu alayım ben ?
5600 XT, 2060'dan daha güçlü bir kart OC ile 2060 Super'e yakın perfonmans sergiliyor. Benim tavsiyem RX 5600 XT almanızdır. 1660ti'den her yönden daha üstün bir kart yayın için neden NVIDIA al dediklerini anlamadım ama RX 5600 XT her türlü daha iyi bir karttır. O yönden kuşkulanmayın benchmark testlerine bakarsanız arada ciddi bir fark var çünkü. Güncel driverlar ile RX 5600 XT ilk çıktığı döneme göre daha iyi perfonmans veriyor.

Hocam o dedikleriniz AMD oyunu olduğu için olabilir. Ancak genele vurduğumuzda RTX 2060 yaklaşık %5 daha iyi.
Genele vurduğunuzda daha iyi falan değil, eşitler. 5600XT, AMD tabanlı oyunlarda geçiyor ise 2060 da, Nvidia tabanlı oyunlarda geçiyor. Hatta genele vurulunca 5600XT, %1-2 daha öndeydi hatırladığım kadarıyla.

5600 XT, 2060'dan daha güçlü bir kart OC ile 2060 Super'e yakın perfonmans sergiliyor. Benim tavsiyem RX 5600 XT almanızdır. 1660ti'den her yönden daha üstün bir kart yayın için neden NVIDIA al dediklerini anlamadım ama RX 5600 XT her türlü daha iyi bir karttır. O yönden kuşkulanmayın benchmark testlerine bakarsanız arada ciddi bir fark var çünkü. Güncel driverlar ile RX 5600 XT ilk çıktığı döneme göre daha iyi perfonmans veriyor.
Neden nvidia al dediklerini bende anlamadım ama tartışmada bir ton oyundan bahsedilmiş :) Ben öyle aşırı oyunlar oynamıyacağım ki pubg csgo lol falan yani :D maximimum 4 yada 5 saat

Genele vurduğunuzda daha iyi falan değil, eşitler. 5600XT, AMD tabanlı oyunlarda geçiyor ise 2060 da, Nvidia tabanlı oyunlarda geçiyor. Hatta genele vurulunca 5600XT %1-2 daha öndeydi hatırladığım kadarıyla.
Hocam böyle bile olsa fiyatları neredeyse aynı ve DLSS farkından dolayı RTX 2060 çok daha mantıklı bir kart.

CS Go, PUBG ve yayın haricinde RDR2, BF5, Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda da kafam rahat olsun diyorsanız rx5700 veya rtx 2070.
o oyunları oynarmıyım bilmem üstadım ama yayında açmayacağım kesin :) dediğim oyunları oynarım pubg, pubg mobile, csgo ve lol
Hocam böyle bile olsa fiyatları neredeyse aynı ve DLSS farkından dolayı RTX 2060 çok daha mantıklı bir kart.
maximum 3000 tl bütçe o yüzden 2060 alamam

Geri
Yukarı