1660 Ti vs RX 5600 XT

DLSS sebebiyle CP2077'de laptoplarda bile Ultra ayarda +100 FPS verebiliyor bu arada 2060. 5600 XT daha iyi 1660 Ti'dan ama 2060 ondan iyi bir kart. Yayın için de NVIDIA daha iyi olur.
O oyunları oynar mıyım bilmem üstadım ama yayında açmayacağım kesin :) dediğim oyunları oynarım PUBG, PUBG Mobile, CS:GO ve LoL

Maximum 3000 TL bütçe o yüzden 2060 alamam

200 TL'ye değer kesinlikle. Özellikle yayın yapacağınızı da var sayarsak.

DLSS sebebiyle CP2077'de laptoplarda bile Ultra ayarda +100 FPS verebiliyor bu arada 2060. 5600 XT daha iyi 1660 Ti'dan ama 2060 ondan iyi bir kart. Yayın için de NVIDIA daha iyi olur.
Üstadım teşekkür ederim detaylı anlattığınız için ama oynayacağım oyunları belirttim. CP2077 Yada benzeri oyunlar için yayın açacağımı zannetmiyorum o yüzden 1660 ti yada 5600 xt arasında kaldım. Yoksa bende isterim 2060 almayı :)

Üstadım teşekkür ederim detaylı anlattığınız için ama oynayacağım oyunları belirttim. CP2077 Yada benzeri oyunlar için yayın açacağımı zannetmiyorum o yüzden 1660 Ti ya da 5600 XT arasında kaldım. Yoksa bende isterim 2060 almayı :)

Sadece CP değil tüm DLSS destekli oyunlarda. :D Ayrı eten nvenc GTX 16 serisi kartlarda da var ama 5600 XT karşısında güçsüz kalıyor 1660 Ti. O yüzden 200 TL vermeye değer kesinlikle.

200 TL'ye değer kesinlikle. Özellikle yayın yapacağınızı da var sayarsak.
Haha nerede gördün bunu hocam DLSS en yüksek moda RTX medyum olsa bile ULTRA’da arabayla giderken bile alacağın max FPS 30 falandır.

Sadece CP değil tüm DLSS destekli oyunlarda. :D Ayrı eten nvenc GTX 16 serisi kartlarda da var ama 5600 XT karşısında güçsüz kalıyor 1660 Ti. O yüzden 200 TL vermeye değer kesinlikle.
Tam anlamadım :(

Haha nerede gördün bunu hocam DLSS en yüksek moda RTX medyum olsa bile Ultra’da arabayla giderken bile alacağın Max FPS 30 falandır.

RTX kapalı şekilde. SDN'de laptopta +100 FPS aldığını söyleyen bir mod gördüm Ultra ayar ve burada da biri DLSS açık +100 FPS alabildiğini söyleyen vardı. RTX Ultra tabii açamaz.

Hangi oyunlar için alıyorsun? Yayın için 2060 daha iyi olur demiştim.

RTX kapalı şekilde. SDN'de laptopta +100 FPS aldığını söyleyen bir mod gördüm Ultra ayar ve burada da biri DLSS açık +100 FPS alabildiğini söyleyen vardı.
Söyle onlara ULTRA RTX ON’ken aldıkları FPS değerlerini göstersinler. High‘da en fazla 60, RTX olsa daha da az. Ultra’da RTX’le en fazla 35 alır o kart. +100’müş :D. 3070 falan sandınız herhalde. RTX dediğin şey o kartı öldürüyor resmen.

RTX kapalı şekilde. SDN'de laptopta +100 FPS aldığını söyleyen bir mod gördüm Ultra ayar ve burada da biri DLSS açık +100 FPS alabildiğini söyleyen vardı. RTX Ultra tabii açamaz.

PUBG , PUBG MOBİLE , CSGO VE LOL

ULTRA’da RTX kapalı olsa biraz daha alır ama 100+ alması imkansız.

Söyle onlara Ultra RTX ON’ken aldıkları FPS değerlerini göstersinler. High‘da en fazla 60, RTX olsa daha da az. Ultra’da RTX’le en fazla 35 alır o kart. +100’müş :D. 3070 falan sandınız herhalde. RTX dediğin şey o kartı öldürüyor resmen.

Zaten RTX Ultra açık 3080 bile düşüyor. DLSS açık şekilde o aldığı FPS. Bir de gölgeler orta ayarmış ama yine de laptopta kullandığı için normal 1660 Ti ayarı neredeyse 2060 mobil.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu forumda biri normal 2060 kullanıyordu ama mesajı bulamadım.
PUBG, PUBG Mobile, CS:GO VE LoL

Son 3'ü için zaten 3 kart da fazla fazla yeter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı