Çözüldü 1660S GTA 5'te düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
1660S sistemim ile GTA 5'de FPS sorunu yaşıyorum. @çokdüşünenbiri Hocam yeni konu açmamı söyledi. High ayarlarda hiçbir sıkıntı olmadan V-Sync açık 60FPS oynayabiliyorum. V-Sync kapalı 80-100 arası değerler alıyorum. Ancak sorun grafik ayarlarını yükselttiğim zaman başlıyor. GeForce Experience'tan oyunu optimize ediyorum ve otomatik olarak 8X MSAA, ayarların yarısı Ultra bir kısmı da Very High olarak ayarlanmış oluyor. Bu ayarlarda 50-60 civarı FPS alıyorum ancak araba sürmeye başladığım zaman veya çimenlik ve ormanlık alanlara gelince FPS 30'lara kadar düşüyor. MSAA kapatıp denedim ama bir şey fark etmedi.

Sistem:
1660 Super Windforce
İşlemci Ryzen 5 3500X
RAM Hyper X 16 GB (8+8) 3200MHz CL 16
Bu değerler normal mi, yoksa sıkıntı var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam X8 MSAA'da çimlerde FPS düşmesi normal. Ancak şehir içinde X8 MSAA dahi olsa FPS drop ve dalgalanma olmamalı. Yani 50-60 FPS alıyorsanız stabil almalısınız. Bir de oyun SSD'de mi kurulu ?

Ayarların resmini çekip ekleyebilir misiniz ?
Ekran Görüntüsü (28).png
Ekran Görüntüsü (29).png
Ekran Görüntüsü (27).png

Hocam X8 MSAA'da çimlerde FPS düşmesi normal. Ancak şehir içinde X8 MSAA dahi olsa FPS drop ve dalgalanma olmamalı. Yani 50-60 FPS alıyorsanız stabil almalısınız. Bir de oyun SSD'de mi kurulu ?
Evet hocam. Bu değerleri SSD'de aldım.

Çözüm
Hocam, çim kalitesi High ve kalan her şey en sonda olacak şekilde, Advanced Settings kapalı ve MSAA X2, TXAA ON bir test eder misiniz?
Tamam hocam, en yakın zamanda test edeceğim. Sonuçları en geç yarın atarım.
@çokdüşünenbiri Hocam teşekkür ederim. FPS değerleri story modda 90-100, online modda 70-100 arası değişiyor. Hiç dropda girmedi bu ayarlarda.

Tamam hocam, en yakın zamanda test edeceğim. Sonuçları en geç yarın atarım.
@çokdüşünenbiri Hocam teşekkür ederim. FPS değerleri story modda 90-100, online modda 70-100 arası değişiyor. Hiç dropda girmedi bu ayarlarda.
Sevindim aslında ne ayarda olursa olsun drop olmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı