1660S sistemde Valorant FPS düşüklüğü

Lamelo

Hectopat
Merhaba sorunum Valorant'ta FPS'imin saçma bir şekilde düşmesi. Sistemimde 1660 Super i5 9400F 16 GB RAM 3200MHz tek kanal RAM var fakat 180 le 250 arası FPS alıyorum. Bu çok kafama takıldı her öneriye açığım ne yapmalıyım? Driverlar güncel. Bir de NVIDIA GeForce Experience'ta Valorant'ı optimize edemiyorum görüntüler ve ayarlar yüklenemiyor. Bu tür şeyleri kafaya takan birisiyim ne yapsam düzelir?

Teşekkürler.

Sorun tek kanal RAM. Dual Channel'dan yararlanamadığınız için hayvancıl bir FS düşüşü oluyor.

Bende Ryzen 3 3500X ve 1660 Super var aldığın FPS'ler normal diye düşünüyorum. Ayrıca 16GB RAM Dual Channel var bende de. Bu söylediğin değerler yüksek ayarlar, MSAA ve deneysel keskinlik(adını tam hatırlamıyorum) açıksa aldığın değerler gayet normal.

ben de 1660ti kullanıcısıyım csde 400-500 fps alıyorum ama valorantta işler öyle olmuyor sabit 144 bile alamıyorum, ayarlar en düşükte ve 1080p çözünürlükte

144Hz monitör kullanıyorsan aldığın değer gayet iyi ve yeterli olması gereken bu oyunlarda 1000 FPS almanın size yarar sağlıyacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz bu bir hurafe pazarlama stratejisi bu tip tuzaklara gelmeyin inanmayın monitörünüzün Hz değeri ya da altında FPS almanızın size zararı olmayacağı gibi fazla FPS almanında size yararı olmayacak çünkü monitörünüz size sahip olduğu Hz değerinden fazla bir FPS veremez giriş gecikmesini azalttığı yönünde bazı hurafeler var Türkiye'de yaşıyoruz input lag gecikmen 1ms düşük olsa ne olur ping 80-90'larda geziyor.

144Hz monitör kullanıyorsan aldığın değer gayet iyi ve yeterli olması gereken bu oyunlarda 1000 FPS almanın size yarar sağlıyacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz bu bir hurafe pazarlama stratejisi bu tip tuzaklara gelmeyin inanmayın monitörünüzün Hz değeri ya da altında FPS almanızın size zararı olmayacağı gibi fazla FPS almanında size yararı olmayacak çünkü monitörünüz size sahip olduğu Hz değerinden fazla bir FPS veremez giriş gecikmesini azalttığı yönünde bazı hurafeler var Türkiye'de yaşıyoruz input lag gecikmen 1ms düşük olsa ne olur ping 80-90'larda geziyor.

Bunu biliyorum fakat en azından alabileceğim maksimum FPS'in yüksek olmasını görmek isterim.
GPU kullanımı %30 CPU ise %60 70.

Yeni konular

Geri
Yukarı