1660S sistemin değerleri analizi

HasanALV

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce İtopya'dan wtcn-super modelini aldım.
Ryzen 5 3600 - stok soğutucu ile soğutuyorum.
Gigabyte 1660 Super.
16 GB G.Skill 3200 MHz.
Gigabyte B450M DS3h V2.
Sharkoon 650W 80+
Bugün kurdum, bütün ekran kartı ve anakart driverlarını indirdim, BIOS'u güncelledim. Anakarttan X. M. P profile 1 ayarını yaptım ve Core performance Boost ayarını kapattım. AIDA ile stres testine soktum. Sizce bu değerler normal mi? Bu işlemcinin 1V güç kullanması normal mi? Ekstra başka bir ayar yapmam gerekiyor mu? (overclock önermeyin.)

deger.png

3ec8c64f-a28f-40fa-be9a-3f637de33354.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun hocam. CPB kapalı iken voltaj değeri normal. CPB açıkken daha da artar. 1.26 gibi değerler görebilirsiniz. Zaten OC ile kendiniz ayarlayabilirsiniz. Sıkıntı göremedim.

Değerler normal. Sıkıntı yok. CPB açarsanız GHz değerleri yükselir ama sıcaklık artar. Açmanıza gerek yok. O işlemci o ekran kartını rahatlıkla beseler. İyi günlerde kullanın.
Çok teşekkürler. Volt değerinde bir sıkıntı yok değil mi? 1 volt ile çalışması yani

Değerler normal. Sıkıntı yok. CPB açarsanız GHz değerleri yükselir ama sıcaklık artar. Açmanıza gerek yok. O işlemci o ekran kartını rahatlıkla beseler. İyi günlerde kullanın.

Hayırlı olsun hocam. CPB kapalı iken voltaj değeri normal. CPB açıkken daha da artar. 1.26 gibi değerler görebilirsiniz. Zaten OC ile kendiniz ayarlayabilirsiniz. Sıkıntı göremedim.

Herhangi bir problem yok hocam. Hayırlı olsun.

Çok teşekkürler. Volt değerinde bir sıkıntı yok değil mi? 1 volt ile çalışması yani

CPB kapalıyken normal değerler. Zaten ne kadar lazımsa kendi ayarlar. Sıkıntı yok. Gönül rahatlığıyla kullanın.
Herkese teşekkürler. Huyum olduğu için bu tür şeyler kafama takılır hep, kusuruma bakmayın :D

Geri
Yukarı