Çözüldü 168W PSU'lu Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa Tanis

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Lise Öğrencisi
Merhaba arkadaşlar.

Sistem Özelliklerim:

İşlemci: Intel Pentium E6600
Anakart: P5G41C-M LX
Ram: 2GB (Sanırım 1066 mhz) Kingston DDR3
Monitör Çözünürlüğüm 1366*768.
Bütçem maksimum 200tl. Peder karne hediyesi alıcak.

Ekran kartı olarak R7 250 düşünüyordum fakat fiyatı bütçeyi aşıyor. R7 240 ile GT730 arasında kaldım. Performans olarak R7 240 iyi fakat yazılım olarak Nvidia daha iyi gibi. Bu bütçeye ekran kartı önerirseniz sevinirim.

GTA 5 inceleme videolarını izledim. R7 240 iyi gibi görünüyor. ETS2, LFS, Call Of Duty Serisi, Battlefield 3- 4- Hardline, GTA 5 ve hikaye bazlı düşük sistem gereksinimi gibi oyunlar oynarım.
Güç kaynağım Zenon marka 300W. Önerilerinizi bekliyorum.

WP_20150423_20_36_41_Pro.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Pekala fazla yüklenmemem gerekiyor o zaman. Ekran kartını aldıktan sonra güç kaynağına bakarız. En fazla sorun ne olabilir?
Birde https://www.technopat.net/sosyal/konu/r7-240-kaç-watt-tüketir.198757/ burada @MF en fazla 30 watt tüketir demiş? Kafam karıştı. Güç kaynağı sorun çıkartır mı? @Eray Eker

MSI sitesinden hesapladım da 166 watt diyor. Güç kaynağıda almak zorunda mıyım?

Pekala fazla yüklenmemem gerekiyor o zaman. Ekran kartını aldıktan sonra güç kaynağına bakarız. En fazla sorun ne olabilir?
Birde https://www.technopat.net/sosyal/konu/r7-240-kaç-watt-tüketir.198757/ burada @MF en fazla 30 watt tüketir demiş? Kafam karıştı. Güç kaynağı sorun çıkartır mı? @Eray Eker

MSI sitesinden hesapladım da 166 watt diyor. Güç kaynağıda almak zorunda mıyım?

Benim baktığım birkaç sitede boşta çalışma olarak 30w yazıyor ama yönetici daha fazla bilgiye sahiptir diye düşünüyorum. Mikail Fidan eğer öyle söylediyse doğrudur. Sizi de yanlış yönlendirmiş oldum kusura bakmayın. 30W olarak hesaplandığında güç kaynağı yetiyor.

Benim baktığım birkaç sitede boşta çalışma olarak 30w yazıyor ama yönetici daha fazla bilgiye sahiptir diye düşünüyorum. Mikail Fidan eğer öyle söylediyse doğrudur. Sizi de yanlış yönlendirmiş oldum kusura bakmayın. 30W olarak hesaplandığında güç kaynağı yetiyor.
Sıkıntı yaşamam inşallah diyelim ki yetmedi sorun ne olur?

İçime buzlu su serptin. Nasıl kart memnunmusun? Nasıl O.C yaptın hangi model ve markayı kullanıyorsun?
Sapphire markasını 2GB GDRR3 olan versiyonu ve O.C sonda kullanıyorum. Yük altında 55 derece görüyor oda max değeri. Zaten oyun oynamayınca hızını 300MHZ çekiyor kart. En son 1000MHZ var bende onda kullanıyorum. Gayette iyi G3420 ile güzel performans veriyor ama tabi fiyatına göre. :) R7 240 O.C Test | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı