16GB Sandisk Extreme USB

images

Merhaba arkadaşlar, daha önce 16GB Sandisk Ultra incelemesi yapmıştım, şimdi ise 16GB Sandisk Extreme incelemesi yapacağım. Aşağıdaki sonuçlar USB 3.0 sonuçlarıdır. Hata payını düşürmek için 10 ayrı test aldım.

Sonuç olarak yazma hızı, yani bilgisayardan USB'ye veri yazarken ortalama:55,9 MB/s, okuma hızı ise yani USB'den bilgisayara veri aktarırken ise ortalama: 166,5 MB/s

USB 2.0 sonuçları ise Yazma hızı: 37,5 MB/s, okuma hızı ise: 39,8 MB/s

Sonuç olarak Sandisk Extreme modeli diğer modellerine nazaran (Sandisk Ultra, Blade vs..) yazma ve okuma hızında USB 3.0'da çok aşırı bir fark atıyor.

Son söz olarak eğer sıklıkla USB kullanıyorsanız ve hız istiyorsanız Sandisk Extreme iyi bir seçenek olacaktır. USB 2.0 sonuçları da çok iyi değerler gösterdiğini varsayarasak bilgisayarınızın USB 3.0 desteği olmasa dahi verilen paraya değecek bir USB olduğunu söyleyebilirim. Standart USB'lere nazaran pahalı görülebilir fakat verilen parayı hakeden bir USB kendisi. Şu anda satış fiyatı 64TL civarında olarak satılmakta.

NOT: Bu sonuçlar kapasitesi daha yüksek olan (32GB, 64GB vs..) Sandisk Extreme modellerinde farklılık gösterebilir.

USB 3.0 Sonuçları:

USB 2.0 Sonuçları:

Son düzenleyen: Moderatör:
images

Resimler aynı ama fiyatlar farklı, sormak istediğim yerler mavi renkler.

SANDISK SDCZ80-032G-B35 Extreme 3.0 Flash bellek Fiyatı: 91 TL
SANDISK SDCZ80-032G-B35 Extreme 3.0 Flash bellek En Ucuz Fiyatı

SANDISK 32 GB EXTREME USB 3.0 USB BELLEK SDCZ80-032G-X46 Fiyatı: 69,90 TL
SANDISK 32 GB EXTREME USB 3.0 USB BELLEK SDCZ80-032G-X46

Sandisk Extreme 32GB USB3.0 USB Bellek SDCZ80-032G-G46 Fiyatı: 91,64
Sandisk Extreme 32GB USB3.0 USB Bellek SDCZ80-032G-G46 Fiyatı.

Sorumu tekrar edeyim. Bu sondaki B35, X46, G46 ne fark var? Hangisi en iyisi?

Ben de bu bellekten almayı düşünüyorum. Sanırım piyasada çok uçuk fiyatlara sahip olmayan en hızlı ürün bu. Yanılıyor muyum?

Yaklaşık 1 yıl önce bu modelin 64 gb versiyonunu Vatan Bilgisayar'dan 160 TL'ye almıştım. Yüksek kapasite gerektiren programların hepsini her an yanımda taşıyabiliyorum. USB 3.0 ve SSD olan Casper marka bir notebook'ta anlık olarak avi bir film atarken 150 mb/s'yi görmüştüm. Tek sıkıntım, her bilgisayarın her usb'sinde çalışmıyor. 2.0 olsa bile. Özellikle anakarttan ara kablo ile gelen usb soketlerde çalışmıyor. Zannediyorum ki güç tüketimi biraz fazla. Son olarak, bu flash ile bootable Windows flashını başlatabiliyorsunuz fakat, kurulum yapamıyorsunuz.. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı