16GB Sandisk Ultra İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta Sandisk'in 16GB boyutundaki Sandisk Ultra modeli indirime girmiş. Daha önce almayı düşündüğüm bir modeldi ve Sandisk'in Ultra ve Extreme modellerinin yazma hızının yüksek olduğunu düşünüyordum ama sanırım yanılmışım. Birkaç test yaptım ve sizinle paylaşmak istedim.

Aşağıdaki testler USB 3.0 sonuçlarıdır. Yazma hızı görüldüğü üzere yerlerde, yeterli değil ama hata payını aza indirmek için toplamda 10 adet test yaptım. Sonuç olarak ortalama yazma hızı yani bilgisayardan USB'ye bir veri kopyalarken saniyede 11,5MB gibi çok kötü bir sonuç sergiliyor. Okuma hızı ise yani USB'den bilgisayara'a veri aktarırken ise oldukça iyi ortalama saniyede 64MB.

USB 2.0'da ise ortalama 9MB/s yazma 40MB/s okuma sonuçları çıkıyor.

Test_1.jpg

Test_2.jpg

Test_3.jpg

Test_4.jpg

Test_5.jpg

Test_6.jpg

Test_7.jpg

Test_8.jpg

Test_9.jpg

Test_10.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB belleğin hızına çok takılmamak lazım. Biraz daha hızlı olsa en fazla bir kaç saniye fark eder kopyalama süresinde.

Corsair'in 16GB'lık modeli vardı. O iyiydi, yanlışlıkla kırdım 18MB/s hızında yazıyordu USB 3.0 olmamasına rağmen. Kardeşime Sandisk Extreme modelini verdim şimdi İstanbul'da kendisi. Geldiğinde ondan isteyip değiş-tokuş yapacağım. Onun sonuçları daha iyi çıkacaktır muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı