16Mbps download ile 4Mbps upload nasıl verilebilir?

Arkadaşlar bir şey fark ettim 9 daireli apartmanda oturuyoruz. 7.katta TurkNet testi yaptım 16'ya 4 çıkıyor. Kalan tüm katların hepsinde tek tek test yaptım. 62'ye 8 çıkıyor neden bir tek bizde 16?

Ek olarak apartmanımızda Turkcell kutusu var fiber var mı? Ve ne kadar hız alabilirim bunların bilgisini nasıl alabilirim?

Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s)960
Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s)14612
Yukarı yönde hat hızı (kbit/s)797
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s)12287
Hat standardıADSL2+
Kanal türü​
Hızlı
Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB)12.2
Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB)8.9
Yukarı yönde hat zayıflaması (dB)8
Aşağı yönde hat zayıflaması (dB)8
Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV)8.5
Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV)15.7
Yukarı yönde CRC1569
Aşağı CRC376
Yukarı yönde FEC0
Aşağı FEC8128

Hat değerlerinize göre maksimum 0.96 upload maksimum 14Mbps download alabiliyorsunuz. Umarım yanlış yorumlamamışımdır.

Şu anda ADSL kullanıyorsunuz ve hat değerleriniz 16 mbps download 4 mbps upload verecek kapasitede değil. Yüksek ihtimalle hattınızı VDSL'e taşıyıp bu değerleri verecekler.
Yani VDSL geldiği zaman mı olacak bu değerler, yani yakında VDSL mi gelecek?
Yanlış mı anladım?

Hocam onu ben bilemem ancak müşteri hizmetlerini arayıp yeni abonelik kısmından nasıl vereceklerini sorabilirsiniz. ADSL altyapıda 4 mbps upload veren sağlayıcı yok.
O zaman pazartesi bir arar sorarız neymiş işin aslı.
(Pazarları Vodafone'un açık olduğunu düşünmüyorum.)

Olabilir. Pazar açık mı?
Vodafone değiştirmek isterim ama 1 yıl daha var.
Evet hocam az önce baktım haftanın 7 günü 9-18 saatleri arasında abonelik için aranabiliyormuş. Benim 28 TL'lik son faturamı faturamdan düşmüşlerdi ama ne kadarını karşılıyorlar bilemeyeceğim. Yüksek ihtimal size 600 lira civarında kallavi bir cayma bedeli çıkarırlar. Biraz bekleyin derim. Belki altyapı yenilenir daha yüksek hız alırsınız.

Evet hocam az önce baktım haftanın 7 günü 9-18 saatleri arasında abonelik için aranabiliyormuş. Benim 28 TL'lik son faturamı faturamdan düşmüşlerdi ama ne kadarını karşılıyorlar bilemeyeceğim. Yüksek ihtimal size 600 lira civarında kallavi bir cayma bedeli çıkarırlar. Biraz bekleyin derim. Belki altyapı yenilenir daha yüksek hız alırsınız.
VDSL santral gördüm yakınımızda.

Yeni konular

Geri
Yukarı