17.000 TL dizüstü bilgisayar önerisi

HacıKedi

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller.
Şu an kullandığım dizüstü bilgisayarımın artık çok yavaşlaması ve yetersiz gelmesiyle yeni bir laptop ihtiyacı oluştu.
Dilerseniz önce benim için önemli faktörleri ve bütçemi size ileteyim ve ona göre tavsiyelerde bulunun.

Alacağım bilgisayar ileri senelerdeki öğrencilik hayatım açısından benim için önem arz ettiğinden klasik ofis işleri için de kullanılacak diyebiliriz bu sebeple olabildiğince taşınabilir olması gerekli. Yani ergonomik yapıda. Taşınabilirlik benim için büyük önem arz ediyor. Bir kütüphaneden aşırı sesli ve devasa bir laptopla dolaşmak istemezdim açıkçası. Hafif, ufak bu tarz ortamlarda rahatsız etmeyecek bir şeyler arıyorum. Ekran olarak 15.6" yeterli olur. Aslında daha ufak olmasını isterdim fakat bir diğer kullanım amacımda yeri geldiğinde ortalama bir ekran boyutunda akıcı olarak oyun oynayabilmek. En basiti GTA 5'te ideal grafiklerde kafa dağıtmalı akıcı bir şekilde araba sürmek gibi amaçla da kullanabileceğim bir bilgisayar istiyorum veya Valorant'ta 140 FPS akıcı bir şekilde oynamak gibi örneklendirebilirim. Yani Hz olarak 144 tercihimdir. Depolama olarak 512 GB SSD işimi görür. RAM kısmında 16 GB yeterli olur. Ayrıca başlangıç seviyesinde yazılım öğrenme çabam var bunun içinde elverişli olması gerekir. Şimdilik bu kadar.

Bütçe olarak 16.500 TL olarak kafamda belirledim gerçekten değecekse az biraz aşmak sorun olmaz sanırım.

Son düzenleme:
RAM takviyesiyle güzel gider.

RAM takviyesiyle güzel gider.

Sizce bütçe yeterli mi şu an aksesuarlar vs. geldi aklıma. En azından 16.500 yapsam sizce bulabilir miyim bu fiyatlara istediğim bilgisayarı?

Sizce bütçe yeterli mi şu an aksesuarlar vs. geldi aklıma. En azından 16.500 yapsam sizce bulabilir miyim bu fiyatlara istediğim bilgisayarı?
Sadece mouse gerekli, cihazdaki hoparlörler ile bir müddet idare edersin.

Bu Ram’i de eklediniz mi on numara olur
Kingston Value 8GB 3200 MHz DDR4 SODIMM Ram KVR32S22S8/8 (Resmi Distribütör Garantili)

Aynı cihaza sahibim sorularınız olursa alabilirim.Kasanın iç yapısı da çok iyi duruyor.
IMG_4127.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı