17.000 TL hazır sistem önerisi

• Konuyu başlatan mtnr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 642

mtnr

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. PC toplama konusundan çok uzağım o yüzden hazır sistemlere yöneldim. Birkaç haftadır araştırıyorum. Aşağıdaki hazır sisteme denk geldim ama kararsızım. İki sorum var sistemle ilgili.

1. işlemcinin kendi fanı yok diye biliyorum. İlave soğutucuyu eklemem gerekecek, hangisini önerirsiniz?
2. PSU yükseltmesi ve 1TB HDD eklemesi yapmayı düşünüyorum. Bütçemi 17.000TL'ye kadar çıkarabilirim. Sizin yükseltme öneriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Tertemiz sistem, 3060 ti 3070 arasi kart.

Son düzenleme:
Ssd yükseltebilirsin, diğer parçalar yeterli. @SEMIKAANCAKIR @messinicocugu

MONZA-6700XT sistem, karışıklık olmasın, o konuda iki tane link var.
Biraz bekleyin, birkaç kişi daha dönüş yapsin da yanlış yonlendirmeyelim.

@Artoria Pendragon
Peki hocam, beklerim. Bu da mantıklı geldi bana.

Bir de ısınma sorunu olmasın istiyorum. Az çok işlemci ekran kartı onları okuya okuya anladım da, kasa fanı işlemci fanı onları anlayamıyorum. :)

Peki hocam, beklerim. Bu da mantıklı geldi bana.

Bir de ısınma sorunu olmasın istiyorum. Az çok işlemci ekran kartı onları okuya okuya anladım da, kasa fanı işlemci fanı onları anlayamıyorum. :)
Sanırım stok soğutucu kullaniyorlar. 80°C geçmez muhtemelen. Olmadı kule tipi alırsınız.

Bunu alabilirsiniz fiyatı uygun. Yükseltme yapmayı düşünüyorsanız aldıktan sonra güç kaynağını satabilirsiniz. Güncelleme yapmayacaksanız güç kaynağı zaten yeterli. Ayrıca bahsettiğiniz hazır sistemlerde stok fan mevcut.

Üstadlarım o zaman ben bu kasaya karar kılıyorum ama her ihtimale karşın sipariş için biraz bekleyebilirim.

Son olarak 1 tb hdd eklemek gereksiz mi olur? bazı yerlerde hdd ilavesini de öneriyorlar.

Üstadlarım o zaman ben bu kasaya karar kılıyorum ama her ihtimale karşın sipariş için biraz bekleyebilirim.

Son olarak 1 tb hdd eklemek gereksiz mi olur? bazı yerlerde hdd ilavesini de öneriyorlar.
Ne için kullanilacak hdd ?

Yeni konular

Geri
Yukarı