17-20.000 TL Gaming Laptop Onerisi

Bütçe
17000 - 20000

MROBOT

Centipat
Arkadaşlar selam,

Kardeşim için bir Gaming laptop bakıyoruz. Üniversiteye gidecek, oyun oynamayı seviyor. Bunun yanında aautocad ve Office programları da kullanacak. Almışken bir tık daha uzun ömürlü olsun dedik, ASUS tavsiye ettiler.

Bu ikisi arasında kaldık, sizce hangisi daha iyidir? Aradaki 2K farka değer mi? Başka tavsiyeleriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar selam,

Kardeşim için bir Gaming laptop bakıyoruz. Üniversiteye gidecek, oyun oynamayı seviyor. Bunun yanında aautocad ve Office programları da kullanacak. Almışken bir tık daha uzun ömürlü olsun dedik, ASUS tavsiye ettiler.

Bu ikisi arasında kaldık, sizce hangisi daha iyidir? Aradaki 2K farka değer mi? Başka tavsiyeleriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.
Hocam yapma bu fiyata rtx 3060 alırsınız. Tavsiyem; Lenovo Ideapad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB Ram, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDos, 82K200JUTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

17.3" ekran istersen buna bakabilirsin.

17.3" ve 1TB SSD istersende buna bak.

RTX 3060 olarak tavsiyem: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-bilgisayar-p-HBCV00000Z1M0H?magaza=Teknorya

Kişisel tavsiyem: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV00000C9Z3V?magaza=Hepsiburada

Aynı modelin 1650'li versiyonunu kullanıyorum üniversiteye gideceğini söylediniz zaten ben de yanımda taşımak için bu modeli tercih ettim ekran boyutu 14inç ilk başlarda küçük gelecektir elbet, ben neredeyse her gün yanımda taşıdığımdan ilaç gibi geldi, pil süresi oyun vb şeyler açmadığında tarayıcı, film veya ofis uygulamalarında çok rahat (ekran parlaklığı genelde 70 seviyelerinde kullanıyorum) 8-10 saat görüyor. Evde monitör klavye mouse bağlayarak kullanıyorum, arka kapağı metal gövdesi plastik ama gayet tok ve güven veriyor zaten ASUS'un en üst seviyesi Zephyrus ROG'dan sonra geliyor.

Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler. Piyasadan biraz uzak kalmışım iyi ki buraya konu açtım. Şuan rtx 3060 olan modelleri inceliyorum. Bütçeyi de biraz arttırdım açıkçası;

Bu ikisi arasındayım. Ek olarak bir de şöyle bir model buldum;

Bunun diğer Omen'den neden daha pahalı olduğunu bir türlü anlamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
RTX 3060 olarak tavsiyem: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-bilgisayar-p-HBCV00000Z1M0H?magaza=Teknorya

Kişisel tavsiyem: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV00000C9Z3V?magaza=Hepsiburada

Aynı modelin 1650'li versiyonunu kullanıyorum üniversiteye gideceğini söylediniz zaten ben de yanımda taşımak için bu modeli tercih ettim ekran boyutu 14inç ilk başlarda küçük gelecektir elbet, ben neredeyse her gün yanımda taşıdığımdan ilaç gibi geldi, pil süresi oyun vb şeyler açmadığında tarayıcı, film veya ofis uygulamalarında çok rahat (ekran parlaklığı genelde 70 seviyelerinde kullanıyorum) 8-10 saat görüyor. Evde monitör klavye mouse bağlayarak kullanıyorum, arka kapağı metal gövdesi plastik ama gayet tok ve güven veriyor zaten ASUS'un en üst seviyesi Zephyrus ROG'dan sonra geliyor.
Dostum teşekkürler, Asus Rog Zephyrus modelini ben de çok tavsiye ettim de 14 inç istemiyor; Ağırlığı sorun etmiyor. Bir de sanırım o pc de kamera yokmuş.

Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler. Piyasadan biraz uzak kalmışım iyi ki buraya konu açtım. Şu an RTX 3060 olan modelleri inceliyorum. Bütçeyi de biraz arttırdım açıkçası;

Bu ikisi arasındayım. Ek olarak bir de şöyle bir model buldum;

Bunun diğer Omen'den neden daha pahalı olduğunu bir türlü anlamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Dostum teşekkürler, ASUS ROG Zephyrus modelini ben de çok tavsiye ettim de 14 inç istemiyor; ağırlığı sorun etmiyor. Bir de sanırım o PC de kamera yokmuş.

Tam şu sebepten daha pahalıdır diyemem ama genelde markalar arasındaki veya modeller arasında ki fiyat farkları fabrikadan çıkan kondansatör tarzı parçaların kalitelerinden oluyor tahmin edeceğin üzere bire bir her parça aynı kalitede üretilemiyor arada biraz daha kalitesizleri çıkabiliryor. (benim düşüncem)

Yeni konular

Geri
Yukarı