17.3 inç RTX 4070 laptop önerisi

1920/1200 kesinlikle yetersiz. Darboğaz yaşayacağınız kesin. Bence bu sisteme en az 2 k standart, kanımca 4 k (😂) yakışırdı. Şöyle düşün PS5 dümdüz HD TV de oynuyorsun.

Cihaz gayet güzel dostum, 13700HX R23 Multicore rekoruda bu cihazda bu arada. Cihazdaki macun biraz sorun yaratabilir ancak UV yapıldığı müddetçe çok sorun olacağını sanmıyorum.

Cihaz aslında gayet soğuk çalışabilir, ekran kartına ve işlemciye aynı anda undervolt yapıldığında gayet serin ve performanslı çalışıyor :)

Cihaz gayet güzel dostum, 13700HX R23 multicore rekoruda bu cihazda bu arada. Cihazdaki macun biraz sorun yaratabilir ancak UV yapıldığı müddetçe çok sorun olacağını sanmıyorum.

Bilgisayara hiç sözüm yok. Kağıt üstünde ve benzer modeli görmüş az süre kullanmış olarak söyleyebilirim. Cihaz gerçekten mükemmel. Ama vu ekran sırıtıyor ne yazık ki. MSI titan mini LED modelini dahi alsan yetersiz panel. Bu şahsi görüşüm. Ha vatandaş monitör kullanır ona hiç sözüm yok. 70 + TL verip düz HD kullanmak benim için eksiklik.

1920/1200 kesinlikle yetersiz. Darboğaz yaşayacağınız kesin. Bence bu sisteme en az 2 k standart, kanımca 4 k (😂) yakışırdı. Şöyle düşün ps5 düm düz hd tv de oynuyorsun.
Bu fiyata 4080 li başka bir sistem önerebilir misiniz.

Cihaz aslında gayet soğuk çalışabilir, ekran kartına ve işlemciye aynı anda undervolt yapıldığında gayet serin ve performanslı çalışıyor :)
Undervolt nedir. Kusura bakmayın bilgim olmadığı için soruyorum. Kolay yapılabilecek bişeymi Yoksa servismi yapıyor.

Türkiye fiyatlarını tam bilmiyorum ama bakacağım.
Bu fiyata 4080 li başka bir sistem önerebilir misiniz.

Undervolt nedir. Kusura bakmayın bilgim olmadığı için soruyorum. Kolay yapılabilecek bişeymi Yoksa servismi yapıyor.

Aynı işlemi basit bir rehberle bile ThrottleStop iş görüyor. Sağ olsun MSI ile BIOS çok kolay. Elbette kesin çözüm ama bence aslında bu performansı kısmak garip

Servis yapımyor, riskli bir işlem değil bu arada garantide bozmaz. :) @erengore hocamın rehberlerine bakabilirsin bu konu için.

Bu fiyata 4080'li başka bir sistem önerebilir misiniz?

Undervolt nedir? Kusura bakmayın bilgim olmadığı için soruyorum. Kolay yapılabilecek bir şeymi yoksa servismi yapıyor.

Bu bütçeye sanırım en alınabilir 4080 (175 W diye biliyorum) PC bu. Ekranı görmezden gelebilirsiniz. Ama benim zoruma gidiyor bu opsiyon. Ürün zaten ara ürün gibi. Web sitesine baktığım zaman Türkiye ve Rusya tam modelini bulamadım. Burada benzer PC'ler en az aynı seviyede sürekli 2 k ekran var. Karar verirseniz pişman olacağınızı düşünmüyorum. Sanırım 300 nit ya da 350 nit parlaklığınız var. Emin değilim panel modelini araştırıyorum. Umarım IPS level değildir. Yine de forumda özellikle Vector almış arkadaşlara yazmakta fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep bey detaylı şekilde incelemiş bu modeli. Benim için araştırmak zor oldu. Bence video size iyi bir rehber olur. Daha sonra karar verirsiniz. Kanaatimce eğer bu PC istiyorsanız kesinlikle size bir harici monitör şart. Kurgu, montaj, renk vs parasını asla hak etmiyor. Renk(sgrb..) değerleri kötü. Sanırım %71 Ntsc renk diğeri var, ya da %46 dcp 3

Üzgünüm yanlış bilgi. Ne yazık ki %45 NTSC.

Son düzenleme:
Türkiye fiyatlarını tam bilmiyorum ama bakacağım.

Aynı işlemi basit bir rehberle bile ThrottleStop iş görüyor. Sağ olsun MSI ile BIOS çok kolay. Elbette kesin çözüm ama bence aslında bu performansı kısmak garip

Bu bütçeye sanırım en alınabilir 4080 (175 W diye biliyorum) PC bu. Ekranı görmezden gelebilirsiniz. Ama benim zoruma gidiyor bu opsiyon. Ürün zaten ara ürün gibi. Web sitesine baktığım zaman Türkiye ve Rusya tam modelini bulamadım. Burada benzer PC'ler en az aynı seviyede sürekli 2 k ekran var. Karar verirseniz pişman olacağınızı düşünmüyorum. Sanırım 300 nit ya da 350 nit parlaklığınız var. Emin değilim panel modelini araştırıyorum. Umarım IPS level değildir. Yine de forumda özellikle Vector almış arkadaşlara yazmakta fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep bey detaylı şekilde incelemiş bu modeli. Benim için araştırmak zor oldu. Bence video size iyi bir rehber olur. Daha sonra karar verirsiniz. Kanaatimce eğer bu PC istiyorsanız kesinlikle size bir harici monitör şart. Kurgu, montaj, renk vs parasını asla hak etmiyor. Renk(sgrb..) değerleri kötü. Sanırım %71 Ntsc renk diğeri var, ya da %46 dcp 3

Üzgünüm yanlış bilgi. Ne yazık ki %45 NTSC.
Ben oyun için alıcam .Harci bir monitörle uğraşamam. Sizce nediyorsunuz. Kafam karıştı. Aslında ben 17.3 bir laptop istiyorum ama ordada fiyat çok yükseliyor . Donanımı düşürmek gerekiyor. Ozaman 17.3 4070 lik bir laptop bakayım

Son düzenleme:
Ben oyun için alacağım. Harci bir monitörle uğraşamam. Sizce nediyorsunuz. Kafam karıştı. Aslında ben 17.3 bir laptop istiyorum ama orada da fiyat çok yükseliyor. Donanımı düşürmek gerekiyor. O zaman 17.3 4070'lik bir laptop bakayım.

Bunu sadece siz seçebilirsiniz. Söylediğiniz gibi ne yazık ki 17'3 ülkemizde aşırı pahalı. Amacınız sadece oyun oynamak ise bu cihaz bence işinizi fazlasıyla görecektir. Uzun yıllar sorunsuz Ultra grafikte oynarsınız. Panel benim için sorun. Sizin için sorun olmazsa düşünmeden alın bu modeli. İleride yaratıcı işler yaparsanız PC ekranı işinize yaramaz. İçindeki sistem her koşulda işinizi fazlasıyla görür. Videoda gördüğünüz gibi yeni nesil oyunları zaten sorunsuz oynarsınız. Aklınızı karıştırmak istemiyorum ama daha düşük bütçeye 2 k ekranlı güzel PC'ler var. Elbette RTX 4070. günümüz oyunlarında 4070 bence 2 k uyumlu. Kas gücünden feragat edip ekrana gitmek ne kadar doğru bilmiyorum 😀

Kabaca + - bu sitede göreceğiniz şekilde herhangi bir oyunda darboğaz yaşamanız kaçınılmaz. Bu durumda işlemciye yük binecek PC çok daha fazla ısınacak ve sebepsiz yere sorun yaşayacaksınız. Nihai tavsiyem ya bu modeli düşünmeyin ya da kesinlikle bir monitör alın.
Screenshot_2024-04-15-21-42-32-661_com.android.chrome.jpg

Son düzenleme:
Bunu sadece siz seçebilirsiniz. Söylediğiniz gibi ne yazık ki 17'3 ülkemizde aşırı pahalı. Amacınız sadece oyun oynamak ise bu cihaz bence işinizi fazlasıyla görecektir. Uzun yıllar sorunsuz Ultra grafikte oynarsınız. Panel benim için sorun. Sizin için sorun olmazsa düşünmeden alın bu modeli. İleride yaratıcı işler yaparsanız PC ekranı işinize yaramaz. İçindeki sistem her koşulda işinizi fazlasıyla görür. Videoda gördüğünüz gibi yeni nesil oyunları zaten sorunsuz oynarsınız. Aklınızı karıştırmak istemiyorum ama daha düşük bütçeye 2 k ekranlı güzel PC'ler var. Elbette RTX 4070. günümüz oyunlarında 4070 bence 2 k uyumlu. Kas gücünden feragat edip ekrana gitmek ne kadar doğru bilmiyorum 😀

Kabaca + - bu sitede göreceğiniz şekilde herhangi bir oyunda darboğaz yaşamanız kaçınılmaz. Bu durumda işlemciye yük binecek PC çok daha fazla ısınacak ve sebepsiz yere sorun yaşayacaksınız. Nihai tavsiyem ya bu modeli düşünmeyin ya da kesinlikle bir monitör alın.Eki Görüntüle 2169630
Ozaman 17.3 4070 bir laptop önerebilir misiniz.

Geri
Yukarı