17.7 bin TL'ye RX 6650 XT sistem alınır mı?

Dizüstünde alınır ama masaüstüne o kartı 6 GB VRAM ve 96-bit veri yolu ile getireceklerdi. Sanıyorum iptal oldu.

Masaüstünde 50 serisinden koşarak kaçacaksınız, ben 4-5 sene 1050 Ti kullandım hani zamanında RX 570 parasına satıyorlardı bunu WattMan hatasını çekmeye razıydım. 2017'de kart alıyorsun 2018'de çıkan Tomb Raider oyununu ancak en düşük ayarlarda 60 FPS oynatıyor.

Masaüstünde NVIDIA 50 serisi olup da F/P olan tek bir kart gördüm, o da GTX 1650 Super'di.

4050 masaüstünde yok diye biliyorum. Zaten iki ekran üreticisinde de 50 serisi en düşük seridir.

4050 masaüstünde yok diye biliyorum. Zaten iki ekran üreticisinde de 50 serisi en düşük seridir.

Sağı solu belli olmaz bunların getirirler falan. RTX 3050 6 GB çıkardılar yeni sanki 8 GB olanı bir işe yarıyormuş gibi.

Ben yine Intel'den yeni bir seri bekliyorum ARC A750 ve A580 fiyatına göre çok güzel kartlardı. Yine bu şekil bir seri çıkarmaları lazım.

Sağı solu belli olmaz bunların getirirler falan. RTX 3050 6 GB çıkardılar yeni sanki 8 GB olanı bir işe yarıyormuş gibi.

Ben yine Intel'den yeni bir seri bekliyorum Arc A750 ve A580 fiyatına göre çok güzel kartlardı. Yine bu şekil bir seri çıkarmaları lazım.

Intel umarım AMD'nin yaptığı hataları yapmaz ve NVIDIA'ya gerçek bir rakip olur yoksa biz bu VRAM konusunda NVIDIA'dan çok çekeceğiz. Hayır 6 ve 8 GB fetişi var diye düşünmeye başladım 4060 mesela yap 10-12 GB ne zararı var sana. NVIDIA kesinlikle tekel olmamalı ekran kartı konusunda.

Intel umarım AMD'nin yaptığı hataları yapmaz ve NVIDIA'ya gerçek bir rakip olur yoksa biz bu VRAM konusunda NVIDIA'dan çok çekeceğiz. Hayır 6 ve 8 GB fetişi var diye düşünmeye başladım 4060 mesela yap 10-12 GB ne zararı var sana. NVIDIA kesinlikle tekel olmamalı ekran kartı konusunda.

NVIDIA'nın bir sorunu da artık "Ti" eklentesini çöpe çevirmiş olması. 4060'a bakıyorsun iyi güzel, az güçlüsünü alayım diyorsun 4060 Ti seni yine 8 GB VRAM ile karşılıyor. Bu VRAM yetmez 16 GB olanını alayım diyorsun bu sefer 128 Bit veri yolu aynı yerinde duruyor. Kısaca RTX 4070'e kadar sana istediğini vermiyor.

4070 Ti da aynı şekil. Normalde 4070 Ti Super 16 GB dediğimiz kart bu şekilde sadece "Ti" adı altında çıkması gerekirken NVIDIA ilk versiyonunu 12 GB VRAM ile sakatladı, sonra "Ti Super" yapıp gerçek halini çıkardı.

NVIDIA'nın bir sorunu da artık "Ti" eklentesini çöpe çevirmiş olması. 4060'a bakıyorsun iyi güzel, az güçlüsünü alayım diyorsun 4060 Ti seni yine 8 GB VRAM ile karşılıyor. Bu VRAM yetmez 16 GB olanını alayım diyorsun bu sefer 128 Bit veri yolu aynı yerinde duruyor. Kısaca RTX 4070'e kadar sana istediğini vermiyor.

4070 Ti da aynı şekil. Normalde 4070 Ti Super 16 GB dediğimiz kart bu şekilde sadece "Ti" adı altında çıkması gerekirken NVIDIA ilk versiyonunu 12 GB VRAM ile sakatladı, sonra "Ti Super" yapıp gerçek halini çıkardı.
İlla 4090 veya rtx6000 aldırtacak ya :D

NVIDIA'nın bir sorunu da artık "Ti" eklentesini çöpe çevirmiş olması. 4060'a bakıyorsun iyi güzel, az güçlüsünü alayım diyorsun 4060 Ti seni yine 8 GB VRAM ile karşılıyor. Bu VRAM yetmez 16 GB olanını alayım diyorsun bu sefer 128 bit veri yolu aynı yerinde duruyor. Kısaca RTX 4070'e kadar sana istediğini vermiyor.

Kesinlikle katılıyorum. NVIDIA düşük bütçeleri çok boşlamaya başladı. 4060 Ti 16 GB kesinlikle alınacak model değil, para israfı. 16 yapacağına git 12 GB yap ama gücünü biraz daha arttır. 4060 10 GB olsa hadi 1-2K daha pahalı olsa ne olurdu sanki batacaklar mıydı?

Kesinlikle katılıyorum. NVIDIA düşük bütçeleri çok boşlamaya başladı. 4060 Ti 16 GB kesinlikle alınacak model değil, para israfı. 16 yapacağına git 12 GB yap ama gücünü biraz daha arttır. 4060 10 GB olsa hadi 1-2K daha pahalı olsa ne olurdu sanki batacaklar mıydı?

Şu anda RTX 4060 ile 4070 Super dışında pek parasını hak eden NVIDIA göremiyorum. Bütçesi arada kalan da AMD istemiyorsa ikinci el 4070'leri kovalasın.

2024'ün 4. ayına girmişiz zaten NVIDIA'nın "sizin 4000 serisi kartlar var ya? Heh onlar çöp oldu şimdi" diye 5000 serisini fırlatmasına 6 ay var.

Yeni konular

Geri
Yukarı