17 Numaralı Kural Mesaj Düzenlenirse Geçerli Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Bu arada bu hatalı mesajları alıntılarken hataları düzeltip alıntıladığımızda problem oluyor muydu?

@Blacksidemre
Alıntılamak daha kolay olduğu için direkt alıntılıyoruz ve yazım yanlışı var mı diye hiç kontrol etmiyoruz.

Bence de gelmeli.
Yeni sunucular gelmişken bu da gelmeli.

Ben yazım yanlışı olan mesajdaki kısa bir bölümü alıp düzelttim basit bir cümleydi. Ne hikmetse 1 gün ban yedim. Başkasının hatasını bize bindirmeyin. Hata yaptıysa onu banlayın ve mesajını düzeltin. Bizi neden banlıyorsunuz ki? Ayrıca kendi mesajlarımızı silme özelliği de getirilmeli.
Hayır. Ne de olsa kuralın amacı "hatayı çoğaltmamak". Ve siz de doğru şekilde yazdığınıza göre bir problem olmamalı.

Yorumumu okur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@akinbarisabdullah240
Bence de mesela konuyu yanlış anlamadım bir kere ve kötü bir mesaj yazdım. Konuyu anlayınca bir şey yazasım gelmiyor ve o mesaj öyle kalıyor. Sonucunda kendimi "m*l" gibi hissediyorum.

Edit: @BalikŞuşişi dediği hata yüzünden direkt sadece ismi alıntıladım. Gene iyiyiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yazım yanlışı olan mesajdaki kısa bir bölümü alıp düzelttim basit bir cümleydi. Ne hikmetse 1 gün ban yedim. Başkasının hatasını bize bindirmeyin. Hata yaptıysa onu banlayın ve mesajını düzeltin. Bizi neden banlıyorsunuz ki? Ayrıca kendi mesajlarımızı silme özelliği de getirilmeli.

Yorumumu okur musunuz?
Yazdığınız mesajda "cümleydi.Ne" şeklinde bir kısım var. Noktadan sonra boşluk, boşluktan sonra kelime gelir. Unutmayın. Demek ki tam olarak düzeltememişsiniz. Ek olarak kural gayet de doğru. Siz de başkalarını uyarın ve bu kurala alışın.

Bence de mesela konuyu yanlış anlamadım bir kere ve kötü bir mesaj yazdım konuyu anlayınca bir şey yazasım gelmiyor ve o mesaj öyle kalıyor sonucunda kendimi "m*l" gibi hissediyorum.

Bak bu süpermiş bana da oldu. Fakat çok büyütmeden hemen düzeltiyorum veya arkadaşlar söylüyor :D.

Peki birinin hatasını alıntılayan kişiyi uyarmak için onu alıntılarsak biz de bu madde kapsamında ceza alıyor muyuz?

Tamam sakin ol sampiyon. Noktadan sonraki boşluğu otomatik düzeltmeye bıraktım. Ek olarak "bu kurala alışın" demen komik.
Kuralları Technopat Sosyal'in çoğunluğu "değiştirilsin" demeden değiştiremezsiniz diye düşünüyorum(Sosyal'in çoğunluğu olsa bile değişeceğinden şüpheliyim). Bu kurala maalesef alışmaktan başka çareniz yok. Ya da alıntılayarak değil de etiketleyerek cevap verebilirsiniz. Ben de en fazla cezayı bu kuraldan yedim(4 kere).

Bu kurala maalesef alışmaktan başka çareniz yok.

Bu cümleyi kurmamanı ifade ettim."Kurallar",hayatımın hiçbir yerinde etkili olmadı. Tek yaptığı kısıtlamak. Kurallar olabilir fakat modlar hatayı düzeltir biz de ceza almaktan kurtuluruz. Ceza alsak bile böyle saçma bir cezaya max 1 saat verilir :D.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı