17 Numaralı Kural Mesaj Düzenlenirse Geçerli Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu cümleyi kurmamanı ifade ettim. "Kurallar", hayatımın hiçbir yerinde etkili olmadı. Tek yaptığı kısıtlamak. Kurallar olabilir fakat modlar hatayı düzeltir biz de ceza almaktan kurtuluruz. Ceza alsak bile böyle saçma bir cezaya en fazla1 saat verilir :D.
Gördüğünüz gibi 10. uyarıda 1 gün ceza veriliyor. Hala öğrenemediyse 1 gün ceza yemekte haklı.
1597501349014.png

Bu kuraldan ben dahil birçok kullanıcının hoşnut olduğu söylenemez. Çünkü hepimiz zamanımızın belirli bir kısmını buraya ayırıyoruz ve amacımız insanlara yardım etmekken bir anda kısıtlanmak hiçbirimizin hoşuna gitmiyor. İlk başta uyarı verildiğinde çok sinirlenmiştim. Sonradan geçti tabi, bir şey de demedim. Ama öte yandan yönetimin bakış açısı da doğru. Onlar da bu tarz hataların artmaması adına bu kuralı uyguluyorlar. Hatta Mikail Fidan'ın çok kapsamlı bir açıklaması vardı bu kuralla ilgili aradım ama bulamadım, onu okuyunca yatışmıştım. Sadece birine yardım etmeye çalışırken bir anda mesaj yazma yetkimin gitmesi hoş bir deneyim değildi. Kaldırılması bir çözüm değil çünkü başka bir perspektiften baktığımızda gerekli bir kural. Kaldırılması yerine daha yumuşak uyarılar yapılabilir, ama yönetim sanırım şöyle düşünmüş: En azından 1 saat gibi bir ceza verilmeli ki akılda kalıcı olsun ve bir daha hata yapmamaya özen göstersin. Mantıklı, ama kullanıcıların tepkisi farklı olabiliyor. Sonuçta herkesi memnun etmek de kolay değil.

Evet arkadaş konuyu gülmemiz için açmıştı ama nerelere gitmiş maalesef.

@(Ry)Zen'siz olmaz.
"Bence" dediği etiketleme olayı getirilsin. İsteyen alıntılama ve etiketleme kullansın. Etikitleme kullanınca eğer etiketlediğimiz kişinin birden fazla mesajı varsa belli olmayabiliyor. Buna dikkat ederek kullanılsın. ( Eğer getirilirse)

@(Ry)Zen'siz olmaz.
Dediği etiketleme olayı getirilsin. İsteyen alıntılama ve etiketleme kullansın. Etikitleme kullanınca eğer etiketlediğimiz kişinin birden fazla mesajı varsa belli olmayabiliyor. Buna dikkat ederek kullanılsın. ( Eğer getirilirse)
Sizin yaptığınız etiketleme değil hocam başına @ getirmezseniz bildirim gitmez karşıya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı