17 Yaş boy uzatma

itsgokdeniz

Picopat
Merhabalar, 2004'lüyüm. 1 ay önce 17 yaşına girdim boyum 171 idi. 3 ay önce yeni ölçtüm. 172 olmuşum (ayakkabısız ) bu aralar kafaya çok taktım. Babamın boyu 165 daha uzar miyim sizce? Ve ayrıcı egsersizler falan var YouTube'da etkisi var mı? Tavsiyeler bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baban 1.65 ise şu anki boyun için şükretmelisin. Daha en kötü 20-22 kadar uzayacağın için 1.75-1.78 arası olacağını tahmin ediyorum. Daha fazla olması pek mümkün değil gibi görünüyor. Tabii bunlar tahmin. Belki daha fazla uzayabilirsin veya şu an durmuşta olabilir. Bilemeyiz bunu biz.

Ne tavsiyesi bekliyorsun? Boy kısaltma tavsiyesi mi? Bu boy konularının ben trollüne açıldığını düşünüyorum.

1 ayda 1 cm uzuyorsan ve bu boy uzaması devam ederse 5-6 sene sonra 3 metre olursun. Ama olmaz. Bunu düşünemiyor musun? Yani boyun normal. Hattaha 17 yaşına göre az bile bence.

Doktora git röntgen çektir, büyüme plakların kapalı mı öğren. Eğer kapalıysa uzaman imkansız ama büyüme plakların hala açıksa egzersizler, düzeli uyku ve beslenme ile uzayabilirsin. Boy %70-80 genetiğe bağlıdır babanız 1.65 ise 190 olmayı beklemeyin.

Normalde 20 21 yaşına kadar insanların boyu uzuyor diye biliyorum.

Uzama herkeste aynı olmaz. Ayrıca kişiden kişiye bu uzama yaşı değişiyor. Kiminin 18'de duruyor kiminin 24 kadar bile deva ettiği oluyor ve bunlar değişiyor. Sen 5 cm uzuyorsun diğeri 10 cm birden boy atabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı