17 yaş için iş önerisi

Kurye aylık 40 bine kadar alabiliyor ancak bu paketbaşı olarak sayılıyor ve bu iş hiç kolay değil sosyal medyada gördüğünden daha çok trafik magandası var.
Kurye olmak zaten pamuk ipliğe bağlı olan hayatını daha da güvensiz bir hale getiriyor. En ufak dikkatsizlik yüksek ihtimalle ölüm ile sonuçlanır. Hatta dikkatli olman bile fayda etmiyor, dikkatsiz bir şoför sana çarpıyor ve acı verici bir şekilde ölüyorsun.

Dostum belli bir bölgede dağıtıyorsun zaten kendim de motor kullanıyorum evet kuryeler biraz hızlı paket atacağım diye saçmalıyor ama o yaş için daha fazla kazanabileceği meslek yok denilecek kadar az.
Hocam aslında çok var. Bit sitede editörlük veya bir haber sayfası için metin hazırlama, internetten kayıt tutma, kişisel editörlük ve çok daha fazla iş imkanı da mevcut kuryelikten fazla kazandıran. Sanal dilenciler bile daha çok kazanıyor.

Kurye olmak zaten pamuk ipliğe bağlı olan hayatını daha da güvensiz bir hale getiriyor. En ufak dikkatsizlik yüksek ihtimalle ölüm ile sonuçlanır. Hatta dikkatli olman bile fayda etmiyor, dikkatsiz bir şoför sana çarpıyor ve acı verici bir şekilde ölüyorsun.

Kanka her meslekte o tarz tehlikeler var. Nasıl olsa araba sürsende bu tarz olaylar başına gelebilir.

Dostum belli bir bölgede dağıtıyorsun zaten kendim de motor kullanıyorum evet kuryeler biraz hızlı paket atacağım diye saçmalıyor ama o yaş için daha fazla kazanabileceği meslek yok denilecek kadar az.
O yaş için tam kuryelik zaten yok. O dediğimiz uçuk rakamları kurumsal firmalar veriyor 18 yaş altı kuryeyi ancak dönerci gibi tekel yerler alır onlarda ahım şahım maaş vermezler. Mobing yapma olasılığı da var.

Boyacı, badanacı, çelikçi, pastacı, inşaatçı diye dalga geçilen meslekti eskiden bunlar. Şimdi ise firma o ustaları değil, ustalar firmaları seçiyor. Artık herkes masa başında rahat iş istediği için maaşları çoğu ustaya göre daha düşük. Bir haftada 2 asgari ücret kazanan çatıcılar tanıyorum ve iş seçiyorlar, beğenmezlerse yapmıyorlar.

Aynen öyle hocam babamdan biliyorum. Bende onun yanında meslek öğreniyorum.

Hocam aslında çok var. Bit sitede editörlük veya bir haber sayfası için metin hazırlama, internetten kayıt tutma, kişisel editörlük ve çok daha fazla iş imkanı da mevcut kuryelikten fazla kazandıran. Sanal dilenciler bile daha çok kazanıyor.

Orası öyle ama o işlere nasıl girileceğini bilmek önemli ve o alanlarda kendini geliştirmek lazım.
Ben basit bir örnek verdim.

O yaş için tam kuryelik zaten yok. O dediğimiz uçuk rakamları kurumsal firmalar veriyor 18 yaş altı kuryeyi ancak dönerci gibi tekel yerler alır onlarda ahım şahım maaş vermezler. Mobing yapma olasılığı da var.

Olabilir o kadar bilgim yok. Kurumsal firmalar için 18 lazım ama yine de dönerci de falan bile çalışsa asgariden fazla alır.

Kurye maaşları ne aralıkta.

İnşaat sektörü derken? Daha fazla detay verir misin hocam.

Direkt inşaat sektörünün kendisi tadilat vesaire amele olarak başlayıp işi öğrenip daha sonra usta olursun iyi bir çevre edinirsin hem. İyi para var.

Aynen öyle hocam babamdan biliyorum. Bende onun yanında meslek öğreniyorum.
Ben babamı affedemiyorum. Almanya'dan boyacı olduğu için iş teklifi geldi, reddetti. Zayıf olan baba oğul ilişkimiz o andan sonra çok daha azaldı. Sadece basit birkaç cümle konuşuyoruz gün içinde, o da belki.

Geri
Yukarı