17 yaş voleybol kursu için geç mi?

Ortaokuldan beridir voleybola hep bir sevgi beslemişimdir.
1 sene boyunca ortaokulda beden hocamın kursuna kızların yanında katılan tek erkek olarak katıldım. Temelleri iyi aldım.

Kendimi daha da geliştirmek istedim ama Bandırma'da olan tek voleybol kursu da kızlara bu açtık deyince çok istesem de voleybola gidemedim.

Ama geçen gün kardeşimi okulundan almaya giderken okullarının kapısında bir afiş gördüm.
Ünlü bir voleybolcumuz 5-17 yaş arasındaki kız ve erkeklere kurs verecekmiş.

Bu arada o voleybolcunun ismini soracaklar olursa Melike Nezihe Çadır.
Kendisi eşiyle birlikte burada Marmara Voleybol kursunu açtı.

3 saat bile olsa hafta sonları ayırır giderim sınava hazırlanmama rağmen.

Sizce 17 yaş voleybol için çok geç mi?

Yaş, boy gibi şeyler sorulacaksa önden bilgiyi de vereyim.

Yaşım 17, boyum 195 cm (Bayağı hızlı uzadım 2 ayda.), kilom 106.

Bence spor için tam yaşındasın. Hazır baban da destek veriyorken acıma derim. Durduğun kabahat :)

Ben de 16'yım ben de başlasam fena olmaz ipin ucunu nereden tutarsam :D

Hocam gidin, en azından pişman olmazsınız. Denedim dersiniz. Bence insanın hobisi, uğraştığı bir şey olması çok güzel. İlerlerse daha güzel şeyler neden olmasın 🙃.

Maalesef çok istesem de kararımdan vazgeçtim.

Babamla zaten denemelerimden dolayı bu aralar çok kavga ediyoruz.
Sporla uğraşmanı istemiyorum diye bana ısrarla diretiyor. Sınava girip istediğin üniversiteyi kazan, ne yaparsan yap diyor.

En büyük hayallerimden biri voleybol kursuna gitmekti, ama çok üzülsem de vazgeçmek zorunda kaldım...

Maalesef çok istesem de kararımdan vazgeçtim.

Babamla zaten denemelerimden dolayı bu aralar çok kavga ediyoruz.
Sporla uğraşmanı istemiyorum diye bana ısrarla diretiyor. Sınava girip istediğin üniversiteyi kazan, ne yaparsan yap diyor.

En büyük hayallerimden biri voleybol kursuna gitmekti, ama çok üzülsem de vazgeçmek zorunda kaldım...

Yapma be.. Aile maalesef çok önemli, evladının bir hobisi olmasını neden istemezler ki ya? Sadece sizin aileniz için değil tüm aileler için diyorum. Kendince bir şeyle uğraşmak istiyorsa destekle, arkasında dur, güven, olursa olur olmazsa olmaz.
Hocam kursa gidip antrenmanlara vs. katıldınız mı? Belki hocanız sizi beğendiyse, gelecek görüyorsa ailenizle konuşup ikna edebilir.

Yapma be.. Aile maalesef çok önemli, evladının bir hobisi olmasını neden istemezler ki ya? Sadece sizin aileniz için değil tüm aileler için diyorum. Kendince bir şeyle uğraşmak istiyorsa destekle, arkasında dur, güven, olursa olur olmazsa olmaz.
Hocam kursa gidip antrenmanlara vs. katıldınız mı? Belki hocanız sizi beğendiyse, gelecek görüyorsa ailenizle konuşup ikna edebilir.
Kursla görüşemedim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı