17 yaşında 250CC motor alınır mı?

Alipolatttt

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaşım 17 ve küçüklükten beri devam eden motor tutkum bu sene iyice patladı ve bir hayale kapıldım. Ben normalde de birkaç ay kuryelik yaptım, yani motor ve yol hakimiyetim iyidir. Araba da kullandığım için herhangi korkum yok. Her neyse, bu aralar motor arayışındaydim ve ilanlara bakarken öz dayımın 6-7 aydır kapıda yatan motoruna denk geldim. Motoru ilk aldığında kazalı almıştı, biraz masraf yapıp toplamıştı hatırlıyorum. Şu an motoru üst kapak sorunu nedeni ile çekme belgeli yaptırmış, ilana 12.500 yazmış. 4-5 bin civarı masrafı var, tabii bana bir güzellik yapar toplam 15 bine alirim. Motor spada XFIRE200 sizce alınır mı? Bayağı uzattım ama motor erbabı abilerimin yardımcı olması tavsiye vermesi beni çok mutlu eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah'tan size bir şey olmamış bir kazada iki canda gidebilirdi
Hocam bu kazalar cahil sürücüler yüzünden maalesef ki bitmeyecek gibi.
Hocam artık kullanmasam da motorcuları çok iyi anlıyorum. Dediğiniz gibi bu cahil sürücülerin sonu yok sanırım. Umarım herkes bir gün trafik kurallarını tam olarak öğrenip uygular.
Ben 3-4 yıllık motor sürüşümün sonunda yaklaşık 10 kaza, kırık kol, kırık bacak, kırık serçe parmağı ve 3-4 defa aşınmış dirsek ve bilekler ile bitirdim. Ekipman olmasa sonumuz çok daha kötü olurdu tabi.

Reis sen olayı anlayamamışsın tam olarak adan motorlu polisten kaç deMiyor zaten arabalidan kaç diyor ki zaten az çok polisten kaçan onun kolay olduğunu bilir bu yüzden makarasina konuşulan bi konuda böyle ayrıntılara takılmaya gerek yok
Hocam arabalı polisten kaçmakta mantıklı değil. Risk küçük gibi görünse bile belirli bir tecrübe kazanmadan yüksek CC kullanmayın.

Ülkemizde orana vurulunca motor kullanımının en yüksek olduğu şehirde yaşıyorum. Arkadaşlarımın bir çoğunun ciddi kaza anıları var. Kaza yapıp platin gibi desteklerle atlatanların yanında vefat eden çok fazla insan var.

Ehliyetinize uygun 125 CC bir motor alıp kullanmanızı öneriyorum ben. Risk ne kadar az gözükse bile yaşayacağınız kalıcı bir sakatlık veya ölüme kadar gidebilen kaza ihtimalini gözden çıkarmayın lütfen. 18 Yaşına geldikten sonra gerekli eğitimi alır bu süre içerisinde tecrübe kazanmış olarak ileride 250 CC alabilirsiniz.

Hocam arabalı polisten kaçmakta mantıklı değil. Risk küçük gibi görünse bile belirli bir tecrübe kazanmadan yüksek CC kullanmayın.

Ülkemizde orana vurulunca motor kullanımının en yüksek olduğu şehirde yaşıyorum. Arkadaşlarımın bir çoğunun ciddi kaza anıları var. Kaza yapıp platin gibi desteklerle atlatanların yanında vefat eden çok fazla insan var.

Ehliyetinize uygun 125 CC bir motor alıp kullanmanızı öneriyorum ben. Risk ne kadar az gözükse bile yaşayacağınız kalıcı bir sakatlık veya ölüme kadar gidebilen kaza ihtimalini gözden çıkarmayın lütfen. 18 Yaşına geldikten sonra gerekli eğitimi alır bu süre içerisinde tecrübe kazanmış olarak ileride 250 CC alabilirsiniz.
Katılıyorum. Ayrıca tekrar söylüyorum, ben polisten kaçmayı özendirmedim. Çocuk yaşlarındayken yaptık diye bahsettim. Tabi şimdiki aklım olsa ne polisten kaçardım ne motora modifiye yapardım.

Benim bütçemde 125 Cc soter tarzı olanlarda çok pısırık ya biraz farklılık olsun istiyorum

@Alipolatttt Hocam önce bir motora alış. Alışmadan başlarsan ilk virajda yana yatarsın. Yavaş yavaş oluyor bu işler. Genç hevesi anlıyorum ama inan kaza yapmandan önemli değil.

Arkadaşlar merhaba, yaşım 17 ve küçüklükten beri devam eden motor tutkum bu sene iyice patladı ve bir hayale kapıldım. Ben normalde de birkaç ay kuryelik yaptım, yani motor ve yol hakimiyetim iyidir. Araba da kullandığım için herhangi korkum yok. Her neyse, bu aralar motor arayışındaydim ve ilanlara bakarken öz dayımın 6-7 aydır kapıda yatan motoruna denk geldim. Motoru ilk aldığında kazalı almıştı, biraz masraf yapıp toplamıştı hatırlıyorum. Şu an motoru üst kapak sorunu nedeni ile çekme belgeli yaptırmış, ilana 12.500 yazmış. 4-5 bin civarı masrafı var, tabii bana bir güzellik yapar toplam 15 bine alirim. Motor spada XFIRE200 sizce alınır mı? Bayağı uzattım ama motor erbabı abilerimin yardımcı olması tavsiye vermesi beni çok mutlu eder.
yaş 17 motoru üstüme alabiliyormuşum resmi olarak bunu bilen varsa yardımcı olabilirmi

@Alipolatttt dostum dikkatli kullan ekipman kullanmaktan kaçınma fazla hız yapma refleksin gelişmiş olsun
Tekerin yola sağlam bassın esen kal.
Teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alacağıma emin olabilirsiniz.

yaş 17 motoru üstüme alabiliyormuşum resmi olarak bunu bilen varsa yardımcı olabilirmi
Çok gerek yok bence. Ailenden birisinin üstüne al derim, hiç başın ağrımasın. Eğer ailenden gizli alıyorsan alma, önce sor sonra al. Ailelerin izin vermediği şeyden hayır gelmez.

@Alipolatttt Hocam önce bir motora alış. Alışmadan başlarsan ilk virajda yana yatarsın. Yavaş yavaş oluyor bu işler. Genç hevesi anlıyorum ama inan kaza yapmandan önemli değil.
Tabikide öyle o motorla yapacağım kazada başıma geleceği biliyorum o yuzden sürmeyi bilsem bile ilk 2 ay alışmak için kullanıcam sadece

Çok gerek yok bence. Ailenden birisinin üstüne al derim, hiç başın ağrımasın. Eğer ailenden gizli alıyorsan alma, önce sor sonra al. Ailelerin izin vermediği şeyden hayır gelmez.
Onlar istemiyor diye ben neden tutkumdan mahrum kalıyorum ki onlara sorarsam cevapları belli ..asla

@Alipolatttt Bu yaşlarda bende aynı düşünüyordum, abimden özenip hep almak isterdim, hiç izin vermezlerdi. Büyüyünce anlıyorsun ama. Sana değer verdikleri için, başına bir şey gelmesinden korktukları için izin vermiyorlar. Aileni dinle derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı