17 Yaşında Boy Nasıl Uzatılır?

Başlıkta belirttiğim gibi boy uzatmak için spor mu yapmalıyım, yoksa doktor iğne gibi şeyler mi yazmalı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Babam: 1.78
Annem: 1.60
13 yaşındaki kardeşim: 1.72
Ben: 1.72

1.78, 1.80 falan olmak istiyorum.
Yüzmeye git düzenli en güzeli bu. Hem zinde olursun vücudunun tüm kasları çalışır hem de omurgaya büyük faydası var uzatir seni :)

barfiks çek, çekemiyorsan bile demirde 5-10 dakika asılı dur. gün içinde çok sabit durma. basketbol oyna. 20-30 defa kollar yukarıda sıçra. sık sık esne. bubları belirli bir rutinde her gün yaparsan 5 santim bile olsa boyun uzar. en azından ben öyle biliyorum. :D
20 25 rahat barfiks çekebiliyorum sporda uyguluyordum zaten evde de var ama sınav var diye çok takılmadım bu sene bu hafta bi geçsin bakarım sağolasın
Yüzmeye git düzenli en güzeli bu. Hem zinde olursun vücudunun tüm kasları çalışır hem de omurgaya büyük faydası var uzatir seni :)
Evet yüzmeyi çok seviyorum ama uygun bir yer bulamadım bu sene araştıracağım teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı