17 Yaşında Boy Nasıl Uzatılır?

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Son olarak birşey daha sormak istiyorum. Bu sene YKS sınavına gireceğim, 1 hafta sonra. Sınavdan sonra fitness'a gitmeyi düşünüyorum 1 ay kadar yaptım ve vücudum spor yapmaya gayet müsait, bu boyumda kısalma yapar mı, gitmezsem 20-22 yaşlarına kadar 1.75 e çıkar mıyım ?
Kendini çok fazla ağırlıkların altına sokmadıkça Max 30 kilo falan, boyda kısalma yapmaz, aksine boy dahi uzatabilir. Sana tavsiyem basketbol oynayıp bol bol süt, ve vitamin alımını eksiltmemen. Bu şekilde yaparsan belki genlerinin el verdiği en uzun boya ulaşabilirsin.
Düzeltiyorum, benim söylediklerim benim kendi araştırma ve tecrübelerime dayalı. Kesin doğruluğu veya geçerliliği yok.

Spor yapmak boyu asla kısaltmaz aksine her zaman için vücut gelişimi için yararlı bir şeydir. Eğer çok yüksek ağırlıkların altına girsen bile boyun kısalmaz en fazla uzaması durur o yüzden çok ağır bacak çalışma ama vücudunun diğer yerlerine önem ver zaten profesyonel eşliğinde çalışırsan durumunu sana detaylı şekilde anlatır

Çok teşekkür ederim.
Eğer fitness'a başlıyacaksan sabah akşam 0. 2 ölçek Genotropin e başla. Genotroğin'i eczaneler den veya spor sitelerinden satın alabilirsin yanında 0. 5 MM 0. 7 MM iğne ucuda alman gerek. Genotropin'i kolundan bacağından veya göbek altından enjekte edebilirsin. Ama UNUTMA Genotropin stereoid adı altında bir ilaç ve kullanımını bilmiyorsan LÖSEV bile olursun ya da dayanılmaz acılar çekersin çünkü bu tür ilaçlar hormonlarda büyük değişim yapar eğer fitness'a ya da basketbola başlayacakan al kullan ama tavsiye etmem doğal yollarla uzamak varken bu tür şeyler çok riskli.
Eğer fitness'a başlıyacaksan sabah akşam 0. 2 ölçek Genotropin e başla. Genotroğin'i eczaneler den veya spor sitelerinden satın alabilirsin yanında 0. 5 MM 0. 7 MM iğne ucuda alman gerek. Genotropin'i kolundan bacağından veya göbek altından enjekte edebilirsin. Ama UNUTMA Genotropin stereoid adı altında bir ilaç ve kullanımını bilmiyorsan LÖSEV bile olursun ya da dayanılmaz acılar çekersin çünkü bu tür ilaçlar hormonlarda büyük değişim yapar eğer fitness'a ya da basketbola başlayacakan al kullan ama tavsiye etmem doğal yollarla uzamak varken bu tür şeyler çok riskli.
Ayrıca gece yatmadan önce bol bol süt iç yoğurt'ye 3 avuç badem'ye çok klişe şeyler fakat gerçekten işe yarıyor sadece zamana bırak hem kardeşin 13 yaşında 1. 78 ise sen neden zamanında doktora gitmedin? Büyük ölçüde gelişim sorunu olabilir. Keşke erken gitseydin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fitness a başlıyacaksan sabah akşam 0.2 ölçek Genotropin e başla.Genotroğin i eczaneler den veya spor sitelerinden satın alabilirsin yanında 0.5 mm 0.7 mm iğne ucuda alman gerek.Genotropin i kolundan bacağından veya göbek altından enjekte edebilirsin.Ama UNUTMA Genotropin stereoid adı altında bir ilaç ve kullanımını bilmiyorsan LÖSEV bile olursun yada dayanılmaz acılar çekersin çünkü bu tür ilaçlar hormonlarda büyük değişim yapar eğer fitness a yada basketbola başlayacakan al kullan ama tavsiye etmem doğal yollarla uzamak varken bu tür şeyler çok riskli.

Ayrıca gece yatmadan önce bol bol süt iç yoğurt ye 3 avuç badem ye çok klişe şeyler fakat gerçekten işe yarıyor sadece zamana bırak hem kardeşin 13 yaşında 1.78 ise sen neden zamanında doktora gitmedin ? Büyük ölçüde gelişim sorunu olabilir.Keşke erken gitseydin.
Kardeşim 1.72 hocam. Doktora danışacağım söylediğin şeyleri teşekkürler

Ayrıca gece yatmadan önce bol bol süt iç yoğurt'ye 3 avuç badem'ye çok klişe şeyler fakat gerçekten işe yarıyor sadece zamana bırak hem kardeşin 13 yaşında 1. 78 ise sen neden zamanında doktora gitmedin? Büyük ölçüde gelişim sorunu olabilir. Keşke erken gitseydin.
Yuh, steroide falan hiç bulaşmanı tavsiye etmem. Doktor tavsiyesi ile iş yapman en iyisi. Ayrıca LÖSEV dernek değil mi? Ne alaka.

İlaç kullanmadan 8 cm uzadım tabii ki de sporun faydası. Hiçbir ilaç kullanmadım sadece kola ve cips tüketmedim geri kalanları hep aynıydı. Tabi spor çıkışlarında aşırı yorgun olurdum. Haftada 3 gündü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peynirini, etini, sütünü, tavuğunu, yumurtanı falan yeterli tüket. En az 8 saat geç yatmamaya dikkat ederek uyu. Gerisi genetik. Yapacak bir şey yok. Uzayacağın varsa uzarsın zaten.
Her gün 8 saat uyuyan bir insan 60 yıl ortalama ömründe 20 yılını uykuya verecek. Buda demek oluyorki yaşamak için 10 yılı var. 15 yıl okul , 5 yıl ıvır zıvır , 10 da çocukluk zamanı. Hayatında 10 yıl yaşayacak demek oluyor.

barfiks çek, çekemiyorsan bile demirde 5-10 dakika asılı dur. gün içinde çok sabit durma. basketbol oyna. 20-30 defa kollar yukarıda sıçra. sık sık esne. bubları belirli bir rutinde her gün yaparsan 5 santim bile olsa boyun uzar. en azından ben öyle biliyorum. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı