17 Yaşında İstanbul'da nerede çalışılabilir?

He ya, tersaneye girecektim 18 yaş olmadıgım için almiyorlar.
Tersane işleri ağır normal.
17 yaşındaki çocuğu fabrikaya alırlar mı ne dersin? Almazlar tabii ki 18 yaşını beklemesi gerekiyor.
Demir fabrikasına gir demiyoruz ki, süreçleri daha hafif işleyen fabrikalar var.

Edit: Ben senin yerinde olsam oto saniye gider işi kapardım, adam akılı mesleğini yapıp ve kendini geliştiren bir tane fakir usta görmedim.

16 yaşındaydım. Ayrıca ben normal işlerde çalışıyordum sevkiyata giden hatta kamyon süren yaşıtlarımı gördüm.
Bu uygun olmayan bir şey olduğundan dolayı önermenizi mantıklı bulmuyorum çünkü işletmeler kurallara uyuyor genellikle akraban falan değilse yani sizin gördükleriniz tamamen uygun olmayan bir biçimde.

Tersane işleri ağır normal.

Demir fabrikasına gir demiyoruz ki, süreçleri daha hafif işleyen fabrikalar var.

edit: ben senin yerinde olsam oto saniye gider işi kapardım, adam akılı mesleğini yapıp ve kendini geliştiren bir tane fakir usta görmedim.

Geçen ablamın arabasını yaptırmaya gitmiştik tüm ustaların elinde iPhone 14 vardı vallahi. Çoğunun 2-3 arabası var.

Aşırı stresen çok sigara içmeye başladım, suçluluk ve bir işe yaramıyorum hissi ağır bastırıyor. Umarım bir an önce atarım bir işe kendimi.

Hatta aşırı stresten kolumda ve göğüs tarafımda bazı yara gibi şeyler attı :( siz düşünün artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen ablamın arabasını yaptırmaya gitmiştik tüm ustaların elinde iPhone 14 vardı vallahi. Çoğunun 2-3 arabası var.
Normal o yüzden diyorum şimdiki aklım olsa kesinlikle araba tamircisi falan olurdum. Hem talep fazla ayrıca artık eskisi gibi usta yetişmiyor, üstüne üstlük bir de işin gerçekten düzgün yapan, kalitesiz mal kullanmayan insanlar uzun vadede ciddi anlamda çok iyi para kazanıyor.

Bu uygun olmayan bir şey olduğundan dolayı önermenizi mantıklı bulmuyorum çünkü işletmeler kurallara uyuyor genellikle akraban falan değilse yani sizin gördükleriniz tamamen uygun olmayan bir biçimde.

İstanbul merkezindeki sanayilere gidersen tabii ki böyle bir durum göremezsin. Uzak bölgelerde çalıştıracak adam bulamıyor insanlar mecburen seçenek neyse onu değerlendiriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı